Nie ma męża i dzieci. Bez skrępowania mówi, co za tym stoi

Nie ma męża i dzieci. Bez skrępowania mówi, co za tym stoi

Edyta Olszówka nie żałuje, że nie założyła rodziny
Edyta Olszówka nie żałuje, że nie założyła rodziny
Źródło zdjęć: © AKPA
06.02.2024 11:34, aktualizacja: 06.02.2024 12:25

- Nikomu nie byłabym w stanie niczego przyrzec do końca życia, nawet samej sobie - powiedziała Edyta Olszówka. Aktorkę zapytano m.in. o instytucję małżeństwa oraz macierzyństwo. - Instytucje takie mnie kompletnie nie interesują - wyznała.

Edyta Olszówka ma na koncie kilkadziesiąt ról w filmach i serialach, jest także aktorką dubbingową i teatralną. Choć jest niekwestionowaną gwiazdą, rzadko mówi o sprawach prywatnych. Wiadomo jedynie, że od 1999 do 2007 roku była związana z kolegą po fachu, Piotrem Machalicą.

"Nie jestem ani matką, ani żoną"

Na premierze filmu "Miłość jak miód", w którym zagrała jedną z głównych ról, wyjątkowo się otworzyła. Aktorka w rozmowie z Pomponikiem powiedziała m.in., co myśli o instytucji małżeństwa czy macierzyństwie. Sama nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu i nie doczekała się potomstwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Zawsze mnie zaskakuje, kiedy starszy mężczyzna idzie z młodą kobietą, to świadczy to o jego męskości, a starsza kobieta jest niewidzialna. Nie uważa pan, że to jest coś dziwnego? (...) Trochę brzydzą mnie schematy i chyba nigdy się im nie poddawałam. Sama nie spełniam żadnych norm społecznych. Nie jestem ani matką, ani żoną, instytucje takie mnie kompletnie nie interesują. Cały ten schemat społeczny również nie - wyznała bez ogródek.

Dla Olszówki większą wartością ma być przyjaźń. Nigdy nie myślała o sformalizowaniu związku.

Edyta Olszówka nie wzięła ślubu. "Nie byłabym w stanie"

- Nikomu nie byłabym w stanie niczego przyrzec do końca życia, nawet samej sobie, wie pan. A ludzie przyrzekają, że nie opuszczą się do końca życia. A po dwóch latach albo roku biorą rozwód - dodała.

Edyta Olszówka na premierze filmu "Miłość jak miód"
Edyta Olszówka na premierze filmu "Miłość jak miód"© AKPA | AKPA

Kilka lat temu w wywiadzie dla "Twojego Stylu" mówiła: "Jak większość kobiet nie planowałam, że nie założę rodziny. Los przyniósł takie rozwiązanie i jest dobrze. (...) Co to za problem, że nie mam męża? Naprawdę, są większe dramaty".

- Jest mi dobrze, płacę podatki, staram się być dobrym człowiekiem - dodała teraz w rozmowie z Pomponikiem.

Edyta Olszówka i Piotr Machalica rozstali się po wielu latach spędzonych razem. - Gdyby tak o nas nie gadali, być może do teraz bylibyśmy razem. Niestety, to była ogromna presja społeczeństwa. Moment naszego spotkania był szczególny dla nas obojga. Te plotki, które się na nasz temat pojawiały, jednak skutecznie to wszystko zabijały - wyznał aktor "Faktowi" w 2016 toku. Zmarł cztery lata później.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta