Blisko ludziNie ogrzewała mieszkania przez całą zimę. Tak sobie poradziła

Nie ogrzewała mieszkania przez całą zimę. Tak sobie poradziła

Przeżyła zimę bez ogrzewania
Przeżyła zimę bez ogrzewania
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok

18.10.2022 11:47, aktual.: 18.10.2022 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galopująca inflacja daje się we znaki. Rosną nie tylko ceny produktów w sklepach, ale także wzrastają rachunki. Te za ogrzewanie biją prawdziwe rekordy. Staramy się oszczędzać tam, gdzie tylko to możliwe, ale zakręcenie grzejników wydaje nam się niemożliwe. Jak przeżyć zimę bez ogrzewania? Użytkowniczka TikToka pokazuje, że jest to wykonalne.

W dobie wciąż rosnącej inflacji, każdy sposób, który pozwala oszczędzić chociaż trochę, wydaje się być na wagę złota. Zdrożał prąd i wzrosły rachunki za ogrzewanie. Dopóki na zewnątrz jest w miarę ciepło, można nie włączać grzejników. Co w sytuacji, kiedy temperatura spadnie? Jak się okazuje, można przeżyć całą zimę bez ogrzewania.

Przeżyła zimę bez ogrzewania

Użytkowniczka TikToka Carolyn Anderson przeżyła całą zimę nie włączając ogrzewania. Udowodniła, że jest to możliwe. W jednym z filmików podzieliła się poradami i wskazówkami dotyczącymi tego, jak ro zrobić.

- Macie informacje z pierwszej ręki. Oto rzeczy, które musicie wziąć pod uwagę, chcąc przeżyć zimę bez ogrzewania - powiedziała.

Przede wszystkim trzeba poradzić sobie z wilgocią. Szczególnie w pomieszczeniu, w którym się śpi. Sprawdź, czy masz szczelne okna. Jeżeli zbiera się na nich woda, każdorazowo dokładnie je wytrzyj. Każdego ranka sprawdź wszystkie newralgiczne miejsca. - Woda, która osadza się przy oknach nie tylko sprawia, że w pokoju jest zimniej, ale także pozwala na rozwój wilgoci - wyjaśniła tiktokerka.

Caroline przestrzega przed bagatelizowaniem wilgoci. - Musisz to wywietrzyć, jeżeli nie chcesz, żeby pozostała wilgoć - wyjaśniła.

Jak przeżyć zimę bez włączania ogrzewania?

Nie da się przez całą zimę nie prać ubrań. Gdzie jednak je suszyć, kiedy w pomieszczeniu jest zimno? - Jeżeli nie używasz kaloryfera, spróbuj użyć małego grzejnika - powiedziała.

Najtrudniejsze może okazać się jednak suszenie ręczników. Tiktokerka zapewnia, że jeżeli znajdzie się sposób, żeby wysuszyć ręcznik, życie bez ogrzewania będzie mniej uciążliwe. Caroline zwróciła uwagę na to, że pod wpływem kontaktu z gorącą wodą, zimne kubki mogą pękać. - Uwierzcie mi, to się zdarza - wyznała

Zadbaj o zdrowie

Brak ogrzewania może odbić się także na naszym zdrowiu. Może zdarzyć się, że od zimna będzie bolała cię głowa. Zadbaj wtedy, żeby nie była narażona na chłód. Owiń głowę ciepłym szalikiem. Szalikiem owiń także gardło i szyję. - W nieogrzewanym mieszkaniu będziesz oddychać zimnym powietrzem, a to nie jest dobre dla dróg oddechowych (...) Próbuj jeść słodycze, one mogą rozgrzać. I pij dużo ciepłych napojów - wyjawiła.

Tiktokerka zwróciła uwagę na jeszcze jeden, ważny aspekt. Zauważyła, że pod wpływem zimna skóra może boleć i pękać. Niezwykle istotne jest zatem, żeby znaleźć odpowiednią dla swojej cery pielęgnację.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także