Nie uczcili śmierci Doroty. Rusin jest wściekła

Kinga Rusin
Kinga Rusin
Źródło zdjęć: © AKPA

14.06.2023 11:20, aktual.: 14.06.2023 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprawa tragicznej śmierci Doroty w Nowym Targu wstrząsnęła Polską. Kinga Rusin opublikowała na Instagramie wymowny wpis, w którym oceniła zachowanie polityków wobec sprawy 33-letniej ciężarnej.

Kinga Rusin śmiało wyraża w mediach społecznościowych swoje opinie i zabiera głos w ważnych społecznie sprawach. Teraz dziennikarka uderzyła w zachowanie polityków podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Kinga Rusin celuje w polityków

Początkiem czerwca dziennikarka uczestniczyła w wielkim, warszawskim marszu o demokrację. O tym, co wydarzyło się podczas tego wydarzenia, zdecydowała się opowiedzieć na instagramowym profilu. Kinga Rusin ponownie opublikowała wymowny wpis.

"Katotalibowie z PiS nie uczcili w Sejmie minutą ciszy pamięci Doroty, która zmarła, bo nie zrobiono jej na czas aborcji. Nie wstali, bo musieliby wtedy publicznie przyznać, że mają w tej śmierci swój udział! To oni przecież zamówili u Przyłębskiej wyrok pseudo-TK! To są po prostu źli, cyniczni ludzie! Zaciskają się nam pięści, a serce wypełnia wściekłość!" - rozpoczęła swój post dziennikarka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rusin nie kryła swojej złości. Gorzko podsumowała decyzje rządzącej partii.

"To PiS stworzył system, w którym życie matki nie jest priorytetem. I żadne nowe 'wytyczne' ministra zdrowia tego nie zmienią. Lekarze boją się prokuratora i więzienia, wielu z nich się waha zamiast działać, a bezcenne minuty czy godziny ulatują i jest już często za późno. Tak, jak za późno było dla Doroty, a wcześniej Izy, Justyny, Agnieszki, Ani i innych, o których nie wiemy - młodych kobiet, które miały przed sobą jeszcze całe życie" - kontynuowała.

Na koniec dziennikarka przypomniała o ogólnopolskich protestach i dodała:

"Nie wyobrażam sobie jak po tym, do czego doprowadził PiS, po tym cierpieniu i śmierci kobiet, po tej obojętności i cynizmie, można jeszcze chcieć głosować na tych ludzi".

Posłowie PiS nie wstali, aby uczcić śmierć ciężarnych

Przypomnijmy, że we wtorek, 13 czerwca, posłanka Katarzyna Kotula z Lewicy, poprosiła w trakcie swojej przemowy o uczczenie minutą ciszy zmarłych ciężarnych kobiet.

- Pani marszałek, wysoka Izbo. Iza, Justyna, Agnieszka, Ania, Dorota. One wszystkie nie żyją. Wszystkie umarły przez was, bo wprowadziliście do szpitali swoją ideologię. To wy ponosicie odpowiedzialność za te śmierci. A ci lekarze zasalają się relikwiami Jana Pawła II. To wszystko wina posłów PiS i Konfederacji i pana, pana, pana Jarosława Kaczyńskiego, na którego polityczne zlecenie został wydany ten wyrok. Przestańcie nas zabijać, przestańcie zabijać kobiety - zaapleowała posłanka.

Prawie wszyscy zebrani na obradach sejmu powstali, jednak politycy partii rządzącej postanowili bez ruchu pozostać na swoich miejscach.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (221)
Zobacz także