Blisko ludziNie współżyli ze sobą od 15 lat. Po narodzeniu dzieci ich życie intymne przestało istnieć

Nie współżyli ze sobą od 15 lat. Po narodzeniu dzieci ich życie intymne przestało istnieć

Małżeństwo od 15 lat nie uprawiało seksu
Małżeństwo od 15 lat nie uprawiało seksu
Źródło zdjęć: © Getty Images | valentinrussanov
12.11.2021 14:04

Są małżeństwem ponad dwie dekady, ale od 15 lat nie uprawiali seksu. Kobieta opowiedziała o swoich problemach na łamach brytyjskiego brukowca i poprosiła ekspertkę o radę.

Każda para mierzy się czasem z problemami łóżkowymi, jednak sytuacja tego małżeństwa raczej wykracza ponad normy. Z pozoru wszystko jest w porządku – oboje się kochają, wspierają, dzielą obowiązkami domowymi. Problem pojawia się w sypialni, w której nie dochodzi do zbliżeń. I to od ponad 15 lat. Kobieta postanowiła zwierzyć się ze swoich problemów na łamach brytyjskiej gazety "The Mirror". Okazuje się, że problem tkwi w jej małżonku, który nie jest zainteresowany seksem z żoną. 

"Mój mąż i ja jesteśmy małżeństwem od ponad 20 lat. Oboje jesteśmy po pięćdziesiątce i mamy dwójkę dorosłych dzieci. Z zewnątrz wszystko wygląda idealnie, jednak nie uprawialiśmy seksu od ponad 15 lat" – zaczęła swój list do redakcji "The Mirror" strapiona kobieta. 

Czytelniczka postanowiła nakreślić w skrócie całą historię ich związku. Jak się okazuje, problemy łóżkowe pojawiły się już na początku znajomości. 

Przestali uprawiać seks. Sytuacja trwa od 15 lat 

"To nie moja wina, tylko jego. Na początku naszego związku był dosyć zestresowany w łóżku i miał problemy z erekcją. Byłam w stosunku do niego bardzo cierpliwa i udało nam się począć dwóch synów. Jednak po tym nasze życie seksualne zatrzymało się. Byłam bardzo zajęta wychowywaniem dzieci, więc wtedy nie było dla mnie problemem to, że nigdy nie uprawialiśmy seksu. Zawsze był wspaniałym, pomocnym w domu mężem. Jednak, kiedy dzieci wyprowadziły się z domu, on w dalszym ciągu nie był zainteresowany seksem" – wyznała kobieta. 

Autorka listu stwierdziła, że dopiero rok temu zaczęła się poważnie zastanawiać nad tym problemem. Skłoniła ją do tego rozmowa z przyjaciółką, która zdradziła jej, że nawet po wejściu w okres menopauzalny współżyje ze swoim mężem chociaż kilka razy w miesiącu.  

"My na początku naszego małżeństwa uprawialiśmy seks raz na pół roku. Nie chcę go zostawiać, ale jestem dopiero po pięćdziesiątce i pragnę choć raz na jakiś czas tego zbliżenia" – stwierdziła załamana sytuacją kobieta. 

Trzeba znaleźć powód 

Coleen Nolan, ekspertka "The Mirror", w odpowiedzi na list czytelniczki napisała, że para powinna zacząć szczerą rozmowę na ten temat i udać się do lekarza lub psychologa, by znaleźć źródło tak długo trwającego braku popędu seksualnego u mężczyzny. Przyczyną mogą być zarówno problemy fizyczne, jak i emocjonalne. Zaznaczyła również, że intymność to nie tylko penetracja, a zbliżanie się do siebie należy zacząć małymi kroczkami.  

 Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Julia Wieniawa: "Seks nie jest tematem tabu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (93)