Blisko ludziNiemowlę w Auschwitz. Historia do dziś chwyta za serce

Niemowlę w Auschwitz. Historia do dziś chwyta za serce

Niemowlę straciło życie
Niemowlę straciło życie
Źródło zdjęć: © Getty Images, Twitter.com
oprac. KSA

11.01.2021 18:54, aktual.: 03.03.2022 04:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historie, które rozegrały się w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, cały czas przerażają i zasmucają ludzi na całym świecie. 11 stycznia na Twitterze Muzeum Auschwitz pojawiło się wspomnienie o małym chłopcu, który jako niemowlak trafił z całą rodziną do obozu.

Muzeum Auschwitz prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, gdzie stara się pielęgnować pamięć internautów na temat niewyobrażalnej tragedii, która spotkała tam rzesze ludzi.

Niewątpliwie jedną z grup, która przeżyła piekło w obozie byli Żydzi. Adolf Hitler postawił sobie za cel zgładzenie tego narodu i robił wszystko, aby do obozów trafiali Żydzi z całego świata.

Wśród uwięzionych był holenderski Żyd Simon Benjamins. Chłopiec przyszedł na świat dokładnie 79 lat temu. Dziecko jeszcze jako niemowlę zostało przewiezione do obozu w Auschwitz.

Na zdjęciu rodzinnym widać Simona wraz z matką Branką, a także rodzeństwem: siostrą Leą i bratem Markusem. Wszyscy zostali razem zamordowani w komorze gazowej. Przeżył tylko ojciec - Eliezer.

Laurence Rees, jeden z historyków Holokaustu, wyliczły, że wśród 1,1 miliona ofiar, które straciły życie w Auschwitz, znajdowało się około 200 tysięcy dzieci.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)
Zobacz także