Niepotrzebne buty i ubrania w szafie? Podpowiadamy co z nimi zrobić!

Niepotrzebne buty i ubrania w szafie? Podpowiadamy co z nimi zrobić!

Źródło zdjęć: © materiały partnera
13.01.2023 10:44

Być może podczas świątecznych porządków znaleźliście ubrania czy buty, które od dłuższego czasu zalegają w Waszych szafach. Nie warto ich wyrzucać! Jest mnóstwo sposobów na ich zagospodarowanie – w trosce o innych i o planetę. Podpowiadamy, co można zrobić z niepotrzebnymi już ubraniami czy obuwiem.

Krok pierwszy - Uporządkuj. Posegreguj rzeczy na te, które lubisz, ale są uszkodzone, sprane lub zwyczajnie wyszły już z mody - być może uda się dać im "nowe story" oraz te, które dla Ciebie nie były trafionym zakupem, ale są w dobrym stanie, więc mogą sprawić radość innym. Krok drugi – nadaj im drugie życie. Podpowiadamy kilka na to sposobów.

Ubrania w nowej odsłonie

Niepasujące już lub sprane, ulubione ubranie lub dawno nienoszone buty? Ciekawym sposobem by pokochać je na nowo jest ich przerobienie. Czasem wystarczy zwykła naszywka, zmiana guzików czy ponowne nadanie im koloru. W pasmanterii znajdziesz wszystkie potrzebne produkty – m.in. farby w proszku do ubrań. Ciekawym rozwiązaniem jest także farbowanie metodą tie-dye, które jednokolorowym koszulkom nada charakter powracającej mody lat 70. Daj się ponieść swojej kreatywności. Poprzez ubrania i buty możesz wyrazić siebie - być może przy okazji przeróbek odnajdziesz swój niepowtarzalny styl.

Nie nosisz? Podaj dalej!

Możesz zwyczajnie obdarować najbliższe Ci osoby. Jeśli jednak rozmiar ubrań czy styl nie będzie dla nich odpowiedni, dobrym pomysłem może być organizacja spotkania "kiermaszowego". Zaproś swoich znajomych i ich znajomych na spotkanie, w trakcie którego możecie wymienić się rzeczami. Być może Twój nietrafiony zakup będzie dla kogoś innego prawdziwą perełką w garderobie. To świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym – pozbywamy się tego, czego już nie nosimy i dajemy radość innym, a przy okazji możemy miło spędzić czas.

Pomaganie przez oddawanie

Dobrym sposobem na zagospodarowanie zalegających w szafie ubrań i butów może być ich przekazanie na cel charytatywny. Jest sporo inicjatyw, w które można się zaangażować robiąc miejsce na półkach a jednocześnie pomagając potrzebującym. Jednym z przykładów jest program "Daj swoim butom drugie życie". W ramach akcji można oddać obuwie – niezależnie od marki, stanu czy rozmiaru - w każdym sklepie CCC w Polsce, wrzucając je do specjalnych pojemników. Pary nadające się do ponownego użycia zostają poddane czyszczeniu, by trafić do potrzebujących. Pozostałe buty są natomiast bezpiecznie utylizowane. Do tej pory zebrano aż 80 tysięcy par! To zatem sposób nie tylko na wsparcie potrzebujących, ale także działanie w trosce o planetę.

Inna inicjatywa to akcja EKOzwroty stworzona przez InPost. Można oddawać w niej m.in. ubrania i buty w dobrym stanie, sprawne sprzęty elektroniczne i AGD, książki, artykuły dziecięce oraz sprzęt sportowy, a wszystko to w łatwy sposób - nadając je bezpłatnie przez Paczkomat® InPost. CCC jest wyłącznym partnerem obuwniczym akcji. Dołączyły do niej także inne marki Grupy CCC - DeeZee i HalfPrice. Za oddanie niepotrzebnych tekstyliów i obuwia można otrzymać kupon rabatowy.

Sprzedaż na platformie internetowej

Alternatywną propozycją dla przerobienia, przekazania dalej czy oddania ubrań i butów w ramach zorganizowanych akcji jest ich sprzedaż. W tym celu można skorzystać ze specjalnych platform i aplikacji. W tym przypadku ważne jest zrobienie dobrych zdjęć i przygotowanie opisów z pełnymi wymiarami. Zwiększa to szansę na szybkie i skuteczne zainteresowanie kupujących.

Sposobów na odpowiednie zagospodarowanie niepotrzebnych już butów oraz ubrań nie brakuje. Co ważne, nadawanie im drugiego życia zamiast wyrzucania to wyraz troski o planetę. W zależności od tego, ile mamy czasu i jakiego efektu oczekujemy, możemy wybrać najlepszą dla siebie metodę, by zyskać miejsce w szafie i jednocześnie zrobić coś dobrego.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także