GwiazdyNiewiarygodne, co George i Charlotte zrobili w pierwszą rocznicę śmierci księcia Filipa

Niewiarygodne, co George i Charlotte zrobili w pierwszą rocznicę śmierci księcia Filipa

9 kwietnia 2021 r. zmarł książę Filip
9 kwietnia 2021 r. zmarł książę Filip
Źródło zdjęć: © Getty Images, East News
10.04.2022 10:32, aktualizacja: 10.04.2022 10:53

Brytyjska rodzina królewska upamiętniła rocznicę śmierci księcia Filipa. Na uroczystej mszy nie zabrakło jego prawnucząt - księcia George'a i księżniczki Charlotte. Niesamowite, co dzieci przygotowały, by choć trochę ukoić smutek królowej Elżbiety.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia ubiegłego roku. Przez 74 lata nieustannie towarzyszył królowej Elżbiecie w jej królewskich powinnościach. Ich małżeństwo przeżywało wzloty i upadki, ale które się z nimi nie zmaga?

Na ceremonii upamiętniającej księcia Filipa nie zabrakło jego wnucząt

29 marca odbyła się msza upamiętniająca rocznicę odejścia księcia. Na uroczystości nie zabrakło reprezentantów wielu rodzin królewskich oraz międzynarodowych dygnitarzy. Wśród obecnych można było dostrzec także księcia George'a - ośmioletniego synka księcia Williama. Chłopiec wyglądał na wyraźnie przybitego.

George był ponoć bardzo blisko związany ze swoim pradziadkiem i, jak podaje New Idea, był zdeterminowany, by wziąć udział w upamiętniającym go nabożeństwie. "William i Kate powiedzieli George’owi, że spowoduje to, że stanie się bardzo smutny, ale książę mimo to chciał tam być, zwłaszcza dla swojej 'Gan-Gan'" - czytamy.

Niespełna siedmioletnia Charlotte również pojawiła się na uroczystości, jednak jak podaje to samo źródło, nie do końca rozumiała cel uroczystości. Niemniej jednak, podczas całej ceremonii zachowywała się z należytą powagą.

Brytyjska rodzina królewska upamiętnia śmierć księcia Filipa (East News)
Brytyjska rodzina królewska upamiętnia śmierć księcia Filipa (East News)

Niezwykły pomysł księcia George'a i księżniczki Charlotte

New Idea informuje, że po śmierci ukochanego męża królowa Elżbieta II znalazła ukojenie dzięki swoim prawnukom. Ponoć Kate i William zachęcili dzieci, by jak najwięcej czasu spędzały z pogrążoną w żałobie prababcią.

George założył nawet dla niej specjalny zeszyt, w którym nieustannie tworzy piękne obrazki, przedstawiające historie, które zapamiętał jeszcze za życia księcia Filipa. Chce w ten pocieszyć ukochaną prababcię. Jego młodsza siostra również zaangażowała się w projekt. Charlotte ponoć bardzo dobrze radzi sobie z ojczystym językiem i napisała dla Elżbiety II poruszający list. Trzeba przyznać, że takie prawnuki to prawdziwy skarb!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także