GwiazdyKrólowa Elżbieta II ma najbardziej ekskluzywny wózek golfowy na świecie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Królowa Elżbieta II ma najbardziej ekskluzywny wózek golfowy na świecie. Cena przyprawia o zawrót głowy

Królowa Elżbieta II ma najbardziej ekskluzywny wózek golfowy na świecie
Królowa Elżbieta II ma najbardziej ekskluzywny wózek golfowy na świecie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chris Jackson

28.03.2022 15:32, aktual.: 28.03.2022 15:48

Królowa Elżbieta II stała się właścicielką "najbardziej ekskluzywnego" wózka golfowego na świecie. Brytyjska monarchini, która od pewnego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi - co prawdopodobnie jest powodem kupna takiego pojazdu, zapłaciła za niego prawie 350 tys. zł.

Jeszcze kilka miesięcy temu królowa Elżbieta II cieszyła się dobrym zdrowiem. Sama prowadziła swoje samochody (co oczywiście wielu oburzało ze względu na jej wiek), sama także poruszała się bez jakiejkolwiek pomocy. Według doniesień, w ciągu ostatnich tygodni się to zmieniło, a dziś królowa zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, związanymi z samodzielnym chodzeniem. Brytyjska monarchini jest jednak przeciwna poruszaniu się z wózkiem, stąd też wymyślono inny sposób, aby jej pomóc.

Elżbieta II ma najbardziej ekskluzywny wózek golfowy na świecie

Według informacji podanych przez "Daily Mail", królowa Elżbieta II stała się właścicielką luksusowego wózka golfowego duńskiej firmy Garia. Model o nazwie Monaco, który posiada, jest wyjątkowo kosztowny. Monarchini kupiła go za 62 tys. funtów, co w aktualnym przeliczeniu wynosi ponad 349 tys. zł. Dzięki temu może teraz swobodnie cieszyć się urokami oraz widokami na Zamku Windsor, gdzie spędza mnóstwo czasu.

"Queen Mobile"

Centrum multimedialne z dużym wyświetlaczem, lodówka oraz podgrzewana przednia szyba. To tylko kilka z wielu udogodnień, które znajdują się w wyposażeniu luksusowego wózka golfowego królowej Elżbiety II. Jak możemy się dowiedzieć, monarchini testowała go przez ostatnie dwa tygodnie i jak najbardziej spełnił on jej oczekiwania.

Z pewnością ogromną wygodą jest także to, że wózek golfowy firmy Garia pozwala na przejechanie aż 80 km na jednym ładowaniu baterii. Dodatkowo, może rozpędzić się maksymalnie do 69 km/h. Jak oficjalnie wiadomo, przez pracowników królowej Elżbiety II oraz Zamku Windsor został już okrzyknięty mianem "Queen Mobile".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także