Blisko ludziNieznany romans Gabrieli Kownackiej. Jej wielbicielem był znany aktor

Nieznany romans Gabrieli Kownackiej. Jej wielbicielem był znany aktor

Gabriela Kownacka odeszła ponad 10 lat temu.
Gabriela Kownacka odeszła ponad 10 lat temu.

22.02.2021 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gabriela Kownacka zmarła w 2010 roku po długiej walce z nowotworem. Choć aktorka raz wygrała nierówne zmagania z chorobą, niestety nawrót okazał się ponad jej siły. Kownacka zapadła w pamięć wielu widzów, którzy mogą kojarzyć ją z ról w kultowych filmach oraz serialach.

Gabriela Kownacka swoje nazwisko zawdzięcza byłemu mężowi Waldemarowi, który nawet po rozstaniu był przy aktorce w najtrudniejszych chwilach jej życia. Kownacka nie wyszła za mąż po raz drugi, ale nigdy nie mogła narzekać na brak adoratorów. Jednym z nich był kolega po fachu Krzysztof Janczar.

Kulisy nieszczęśliwej miłości

Po ukończeniu wrocławskiego liceum, Gabriela (wówczas jeszcze Kwasz) od razu dostała się na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jej niezwykły talent oraz urodę zauważył Andrzej Wajda, który bez wahania zaproponował jej rolę Zosi w "Weselu". Dzięki temu, o początkującej aktorce zrobiło się bardzo głośno.

Inny student Krzysztof Janczar (występujący pod nazwiskiem matki Musiał) błyskawicznie zauroczył się młodą aktorką. Jednak zdawał sobie sprawę z tego, że nie ma u niej szans – w 1975 roku wyszła za mąż za Waldemara Kownackiego. W późniejszym czasie Janczar związał się z tancerką Janiną Niesobską, z którą doczekał się syna Krzysztofa juniora.

Na wiele długich lat drogi Kownackiej i Janczara całkowicie się rozeszły. Aktor przebywał w USA, gdzie imał się różnych prac dorywczych, z kolei aktorka tworzyła z pozoru udane małżeństwo i cieszyła się synem Frankiem. Po pewnym czasie Kownaccy podjęli decyzję o rozwodzie, co w jednym z wywiadów skwitowała Gabriela: "Zdecydowałam, że moja rodzina to tylko ja i syn. Ten wybór to moja droga. Kropka".

W 1991 roku Kownacka spotkała Janczara podczas jednego z przyjęć w teatrze. Długo rozmawiali, po czym udali się na romantyczny spacer, który stał się początkiem czegoś nowego. Przez kilka lat aktorzy byli parą, ale niestety Janczar nie potrafił dogadać się z synem ukochanej. Rozstali się, choć cały czas mieli do siebie wiele ciepłych uczuć, które nie wygasły.

Śmierć Gabrieli Kownackiej negatywnie odbiła się na Krzysztofie Janczarze. Był na jej pogrzebie i złożył na grobie olbrzymi bukiet kwiatów. Według relacji "Życia na gorąco" aktor miał w tamtym czasie powiedzieć: "Nigdy jej nie zapomnę".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)