Blisko ludziNiezwykłe, co zrobiły ukraińskie psy. Ludzie przecierali oczy

Niezwykłe, co zrobiły ukraińskie psy. Ludzie przecierali oczy

Niesamowite, co zrobiły psy w Ukrainie
Niesamowite, co zrobiły psy w Ukrainie
Źródło zdjęć: © Twitter
21.10.2022 15:30, aktualizacja: 21.10.2022 20:56

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ale kiedy tego człowieka zabraknie, musi radzić sobie sam. To, co zrobiły bezdomne, ukraińskie czworonogi budzi zdumienie i podziw. "Kolejne niepojęte i piękne zjawisko w tej całej straszności" - piszą obserwatorzy.

Wojna to cierpienie nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, wiele osób zdecydowało się opuścić kraj. Uciekali w pośpiechu, żeby przeżyć. Czasami nie biorąc ze sobą zupełnie nic. Nie zawsze udawało im się zabrać ze sobą zwierzęta.

Psy jak ludzie?

Bezdomność zwierząt w Ukrainie to od kilku miesięcy problem wyjątkowo powszechny. Część z nich została przewieziona przez wolontariuszy do Polski i innych bezpiecznych miejsc, jednak niektóre zostały w swojej ojczyźnie. Żeby zapewnić im pożywienie, w Kramatorsku stworzono specjalny punkt karmienia. To, co zrobiły zwierzęta, rzadko się widuje - grzecznie ustawiły się w kolejce.

"Wczoraj w Kramatorsku powstał punkt karmienia dla bezdomnych psiaków, które też cierpią w czasie wojny. A dziś pieski grzecznie ustawiły się w kolejce i czekają na karmę. Mate Mook, wolontariusz, który zrobił to zdjęcie, napisał, że pierwszy raz w życiu coś takiego widzi. Ja w sumie też. Brawo pieski" - napisał.

Zdumieni zachowaniem psów

Widok psów grzecznie czekających na swoją kolejkę budzi zachwyt i zdumienie. Internauci nie mogą uwierzyć w to, że zwierzęta są tak inteligentne. "Bo psy obserwują, jak ludzie stoją w kolejce po jedzenie, psy wszystko rozumieją i świetnie nas kopiują", "Ukraina to miejsce o niezwykłej energii. Kolejne niepojęte i piękne zjawisko w tej całej straszności", "I jak ładnie zachowują dystans społeczny!", "Co za kultura! I nawet bezpieczny odstęp pandemiczny utrzymują" - czytamy w komentarzach

Pojawiły się też komentarze, które wnosiły nieco humoru do smutnej rzeczywistości. "Większa kultura niż na kasach samoobsługowych w sklepie" - czytamy.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta