Trwa ładowanie...

Nosi je co piąty Polak. Oto najpopularniejsze imię w kraju

Anna i Katarzyna zajęły miejsca na podium najpopularniejszych kobiecych imion w Polsce. Wśród mężczyzn najwięcej jest Piotrów i Krzysztofów. Lista najczęściej nadawanych w naszym kraju imion jest znacznie dłuższa. Sprawdź, czy twoje imię znalazło się w rankingu.

W Polsce najwięcej jest Ann i PiotrówW Polsce najwięcej jest Ann i PiotrówŹródło: Adobe Stock
d3yxyvt
d3yxyvt

W rejestrze PESEL znajduje się ok. 20 tys. imion męskich. Równie wysoka liczba odpowiada imionom żeńskim. Wśród drugiej grupy dominują popularne, polskie imiona. Jest to Anna, Katarzyna, Maria i Agnieszka. Mniej popularne są te polsko brzmiące, choć pochodzące z zagranicy - Ojcumiła, Domosława, Domisława, Lusława, Bogumina, Bożyna, Marcyna, Rudolfa, Janusza, Pawełka i Filomea.

Co ciekawe, na liście zawarto także kilka popularnych zdrobnień, które są chętnie noszone przez niektóre panie. Wśród nich najwięcej jest Marylek, Krzyś, Ziut, Stef oraz Doś. Najbardziej nieoczywiste pozycje to imiona, które mają dość niecodzienny zapis - Mihalina, Genovefa, Ludwiga, Mounika oraz Zytta.

d3yxyvt

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd

Tych męskich imion jest w Polsce najwięcej

Najpopularniejszym imieniem w rejestrze PESEL jest Piotr. Od lat zajmuje ono pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych imion w Polsce. Obecnie nosi je co piąty Polak. Dalej jest Krzysztof, Andrzej, Tomasz, Paweł, Jan i Michał. Rzadziej w rejestrze występuje imię: Aleksander, Adrian, Kazimierz, Antoni, Roman czy Filip.

Najrzadziej nadawanymi imionami w Polsce są te, które brzmią bardzo tradycyjnie. Na palcach jednej ręki możemy policzyć: Borzysławów, Telesławów, Lutomiłów, Zofianów, Izasławów, Radiuszów, Boromirów, Domosławów czy Przesławów.

d3yxyvt

Rejestr imion pomocnym narzędziem

Przeglądanie listy najpopularniejszych imion w Polsce może okazać się przydatne. Zwłaszcza dla rodziców, którzy stoją przed wyborem imienia dla swojej pociechy. Rejestr PESEL jest idealnym miejscem do poszukiwania tych najbardziej oryginalnych i najrzadziej wybieranych. Z jego pomocą wybierzemy idealne imię i dowiemy się, jak wiele osób w kraju je nosi.

Rejestr może zaspokoić ciekawość wielu osób, nie tylko przyszłych rodziców. Jeśli jesteście ciekawi, ile osób nosi takie samo imię, jak wy, wpiszcie je w wyszukiwarce, a waszym oczom niemal natychmiast ukażą się aktualne dane. Gdyby informacja nie pojawiła się na stronie, to znak, że imienia nie ma na listach lub występuje tylko raz.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3yxyvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yxyvt