Trwa ładowanie...

Nowa fala lekarzy rozwiąże problem? "Zacofanie polskiego środowiska medycznego jest legendarne"

"Instagramowi celebryci w kitlach nie mają monopolu na prawdę, a w kwestii aborcji są tak bardzo do tyłu, że włos jeży się na głowie" - informuje Fundacja Dziewuchy Dziewuchom i podaje zatrważające przykłady niewiedzy polskich lekarzy.

Fundacja Dziewuchy Dziewuchom o ustawie antyaborcyjnej i zaniedbaniach lekarzy (Adobe Stock)Fundacja Dziewuchy Dziewuchom o ustawie antyaborcyjnej i zaniedbaniach lekarzy (Adobe Stock)
d1fjgmx
d1fjgmx

Fundacja Dziewuchy Dziewuchom to odpowiedź na ustawę zaostrzającą w Polsce prawo dotyczące przerywania ciąży. Na oficjalnej stronie organizacji czytamy, że jej głównym celem jest wspieranie kobiet, zwłaszcza w kontekście możliwości przerywania ciąży, a także "działanie na rzecz obrony Praw Człowieka". Fundacja zaznacza, że to właśnie oni szanują prawa ciężarnych, w przeciwieństwie do wielu tzw. lekarzy-celebrytów.

Mocne słowa aktywistek z Fundacji Dziewuchy Dziewuchom

"Instagramowi celebryci w kitlach nie mają monopolu na prawdę, a w kwestii aborcji są tak bardzo do tyłu, że włos jeży się na głowie. Nie są przygotowani do rozmowy o przerywaniu ciąży, bo nie mają o tym pojęcia - ani pod względem teoretycznym, ani pod względem praktycznym. Aborcja od długich lat spoczywa w Polsce na barkach organizacji prochoice i to właśnie aborcyjne aktywistki są dziś ekspertkami w tej dziedzinie" - czytamy.

d1fjgmx

"Zacofanie polskiego środowiska medycznego pod względem aborcji jest legendarne i brzemienne w skutki" - informuje fundacja, powołując się m.in. na 1991 r., kiedy to znacznie zaostrzono w Polsce prawo aborcyjne.

Nadchodzi rewolucja?

Dziewuchy Dziewuchom zapowiadają, że nadchodzi nowe pokolenie lekarek głodnych wiedzy i nie dających się ponieść "antyaborcyjnej stygmie". "Po rzetelną wiedzę o aborcji sięgnęły same, bo polskie uczelnie medyczne nie dysponują sensownym programem w tym zakresie. Personel medyczny naszych rodzimych szpitali nie zna się na dawkowaniu misoprostolu i stosuje go inaczej niż nakazują protokoły Światowej Organizacji Zdrowia. Koniec z tym – eksperymenty na naszych ciałach muszą się zakończyć. (...) Na pohybel dziadersom. Śledź profil IG @lekarkiproabo" - zachęcają Dziewuchy Dziewuchom.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Legalna aborcja w Polsce. Posłanka zaczęła mówić o konkretach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fjgmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fjgmx