Wiadomo, co z dziećmi zmarłej aktorki. "Będzie się ubiegała o opiekę"

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca
Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca
Źródło zdjęć: © FORUM | Simona Supino

19.06.2024 07:53, aktual.: 19.06.2024 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po śmierci Barbary Sienkiewicz spekulowano, co się stanie z osieroconymi, dziewięcioletnimi bliźniakami. Okazuje się, że aktorka sporządziła testament i wskazała spadkobierczynię. - Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi - przekazał prezes ZASP Krzysztof Szuster.

Barbara Sienkiewicz zmarła 7 czerwca br. w swoim domu. O aktorce głośno zrobiło się w 2015 roku, gdy jako 59-latka urodziła bliźnięta, a media szybko określiły ją mianem "najstarszej matki w Polsce". Kobieta nigdy nie zdradziła, kto jest ojcem jej dzieci. Podkreślała jednak, że nie korzystała z in vitro.

69-letnia aktorka zmarła w swoim mieszkaniu i - jak przekazała w rozmowie z "Super Expressem" podkom. Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II - jej zgon nie miał kryminalnego charakteru. Jej dzieci, dziewięcioletnie bliźniaki: Ania i Piotr, najpierw trafiły do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, a następnie do pieczy zastępczej.

Nowe informacje nt. Sienkiewicz. Jest spadkobierczyni

Po śmierci Barbary Sienkiewicz spekulowano, kto zajmie się jej dziećmi. Dotychczas nierozwiązaną kwestią był też pogrzeb aktorki. Z ustaleń "Faktu" wynika jednak, że aktorka zadbała o wszystko i w testamencie wskazała swoją spadkobierczynię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb - podkreślił w rozmowie z dziennikiem prezes ZASP Krzysztof Szuster.

Formalności dot. pogrzebu

Z kolei prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich Marlena Miarczyńska potwierdziła "Faktowi", że wskazana w testamencie osoba jeszcze nie zgłosiła się do nich w sprawie zasiłku.

- (...) Jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych - dodała Miaraczyńska.

Zaznaczyła też, że ZASP jest jest gotowy do wypłacenia zasiłku pogrzebowego upoważnionej przez aktorkę osobie. - Na razie jednak nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej prośby o pomoc. Jesteśmy jednak w gotowości - mówiła.

Z ustaleń "Faktu" wynika też, że spadkobierczyni wybrała już zakład pogrzebowy, który zajmie się pochówkiem aktorki, a ciało Barbary Sienkiewicz zostało już odebrane z kostnicy Zakładu Medycyny Sądowej.

- To generowało bardzo duże koszty, ale zakład pogrzebowy już się wszystkim zajął. Niestety daty pogrzebu jeszcze nie znamy - przekazała Miarczyńska.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także