Wystarczy 30 sekund. Nikt nie wyczuje papierosów

Wystarczy 30 sekund. Nikt nie wyczuje papierosów

Oddech palacza - jak z nim walczyć?
Oddech palacza - jak z nim walczyć?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.04.2024 17:52

Przykry oddech po paleniu papierosów jest uciążliwy nie tylko dla palacza, ale również dla osób w jego otoczeniu. Nie jest łatwo pozbyć się tego objawu, dlatego najlepiej sięgnąć po sprawdzone sposoby, np. płukankę do ust.

Palenia papierosów nie da się ukryć, mimo że wielu palaczom tak się wydaje. Każdy, kto znajdzie się dostatecznie blisko, wyczuje zdradziecki zapach dymu na ubraniu lub – co gorsze – nieświeży oddech. Pozostałości dymu długo utrzymują się w przełyku i wydostają na wolność z każdym otwarciem ust. Może to skutecznie zaszkodzić kontaktom towarzyskim czy biznesowym. Na szczęście wystarczy prosta mieszanka, aby przeciwdziałać brzydkiemu zapachowi i… złemu wrażeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Palenie szkodzi. Na zdrowie i oddech

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że palenie szkodzi. Badania naukowców i kolejne kampanie społeczne udowadniają to ponad wszelką wątpliwość. A jednak amatorów tego przykrego nałogu wcale tak szybko nie ubywa. To wyjątkowa przykra sytuacja dla biernych palaczy, którzy muszą znosić obecność brzydko pachnącego znajomego czy współpracownika. Warto uszanować delikatne uczucia osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu, dbając o świeżość ubrania (wywietrzenie dymu) i oddechu. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób.

Płukanka dla palaczy. Niweluje przykry zapach

Przepis jest banalnie prosty. Wystarczy wsypać niewielką ilość sody oczyszczonej do szklanki z wodą, wymieszać i tak powstałą mieszanką wypłukać usta (dokładnie, co najmniej przez 30 sekund). Płukankę warto mieć pod ręką również w przypadku innych problemów z nieświeżym oddechem (np. po zjedzeniu czosnku lub cebuli). Jest tania i działa za każdym razem. Świeży oddech skutecznie zwiększa pewność siebie podczas ważnych spotkań, w tym także służbowych. Rozmówcy z pewnością docenią dbałość o higienę, tak samo jak na pewno zapamiętają przykre doznania zapachowe.

Jak sobie radzić z nieświeżym oddechem? Kilka rad

Nieprzyjemny zapach z ust może mieć wiele przyczyn, w tym także zdrowotnych, dlatego najlepiej jak najszybciej poszukać źródeł problemu, np. konsultując się z lekarzem. Pomocna będzie lepsza higiena jamy ustnej: regularne mycie zębów, szczotkowanie języka i stosowanie nici dentystycznej, która usunie zalegające w trudno dostępnych miejscach resztki pożywienia. Doraźnie sprawdzi się również częste płukanie ust specjalną mieszanką, żucie gumy lub pastylki neutralizujące nieświeży oddech czy też nieprzyjemny zapach z ust u palaczy papierosów.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta