Trwa ładowanie...

Oddychaj tak przez 2 minuty dziennie i chudnij

Były japoński aktor – Miki Ryosuke - twierdzi, że znalazł wyjątkowy sposób na uzyskanie smukłej sylwetki. Zamiast marchewki i sałaty czy innych katorżniczych planów odżywiania, osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy proponuje wypróbowanie Diety Długiego Oddechu.

Share
Oddychaj tak przez 2 minuty dziennie i chudnij
Źródło: 123RF
d30zc7u

Były japoński aktor – Miki Ryosuke - twierdzi, że znalazł wyjątkowy sposób na uzyskanie smukłej sylwetki. Zamiast marchewki i sałaty czy innych katorżniczych planów odżywiania, osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy proponuje wypróbowanie Diety Długiego Oddechu. Wymaga poświęcenia zaledwie od dwóch do pięciu minut dziennie, jest mało skomplikowana i – jak dowodzi na własnym przykładzie jej autor – skuteczna. Warto ją wypróbować choćby dlatego, że praktycznie nie wymaga wysiłku i absolutnie nic nie kosztuje.

Ryosuke dzięki specyficznej technice oddychania w 7 tygodni stracił ponad 12 kilogramów, a w pasie ubyło mu 13 centymetrów. Jak mówi, aby uzyskać podobne rezultaty, wystarczy przez dwie minuty dziennie skoncentrować się na swoim oddechu, nabierając i wypuszczając powietrze w określony sposób.

55-letni były aktor odkrył Dietę Długiego Oddechu przez przypadek. Eksperymentował z oddychaniem, by w ten sposób złagodzić ból pleców. Po pewnym czasie zauważył, że chudnie. Wtedy postanowił opowiedzieć o swojej metodzie.

d30zc7u

Można ją praktykować na dwa sposoby. Konieczny jest nie tylko właściwy oddech, ale też przyjęcie określonej pozycji ciała. W pierwszym wariancie napinamy pośladki i stajemy w lekkim wykroku, przenosząc ciężar ciała na tylną nogę. Bierzemy głęboki, trzysekundowy wdech, jednocześnie unosząc wyprostowane ręce nad głowę. Następnie napinamy wszystkie mięśnie i przez siedem sekund, z dużą siłą, wypuszczamy powietrze.

Drugi wariant tej techniki to pozycja w lekkim rozkroku, z napiętymi pośladkami i jedną ręką położoną na brzuchu, a drugą u dołu pleców. Tu także przez trzy sekundy nabieramy powietrza, a następnie – wciągając brzuch – wypuszczamy przez siedem.

Dlaczego oddychanie w specyficzny sposób pozwala stracić zbędne kilogramy? – Tłuszcz składa się z tlenu, węgla i wodoru – tłumaczy Jill Johnson, twórczyni Oxycise, innej metody odchudzającej bazującej na oddechu. – Kiedy tlen, który wdychamy, dociera do cząsteczek tłuszczowych, rozkłada je na dwutlenek węgla i wodę. Wówczas krew „zbiera” dwutlenek węgla i przenosi go do płuc, aby wydostał się z organizmu podczas wydechu. Stąd im więcej tlenu zużywa organizm, tym więcej spala tłuszczu.

Dieta Długiego Oddechu, opracowana przez Ryosuke’a, ma budować siłę mięśni i usprawniać metabolizm poprzez zwiększanie poziomu tlenu we krwi. Wielu ekspertów ma jednak poważne wątpliwości, czy rzeczywiście dwie minuty dziennie wystarczą, by zaobserwować zauważalny spadek wagi.

d30zc7u

- Jedynym sposobem na spalenie tłuszczu i poprawienie przemiany materii jest średni i duży wysiłek fizyczny, taki jak wiosłowanie, marsz czy bieganie – twierdzi Richard Godfrey z British Olimpic Medical Centre. – Głębokie oddychanie przez pięć minut dziennie nie pozwoli spalić wystarczającej liczby kalorii, by zmienić kształt sylwetki.

Prof. Ian Macdonald ze Szkoły Nauk Biomedycznych z Derbyshire ostrzega natomiast, że zaczerpywanie zbyt głębokich wdechów może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jego zdaniem, stosowanie takiej techniki grozi zakłóceniem równowagi pomiędzy ilością dwutlenku węgla i tlenu w organizmie. Objawia się to zawrotami głowy, a nawet omdleniami.

Specjalista nie wierzy też, że oddychanie w specyficzny sposób sprawi, że schudniemy. – Napięcia mięśni, mające miejsce w przypadku ćwiczeń fizycznych, poruszają tkankę tłuszczową – mówi. – Ale tylko intensywny wysiłek wyzwala wystarczającą ilość energii, by zamienić tłuszcz w paliwo. Samo oddychanie w najlepszym przypadku pozwoli spalić do dwóch procent tłuszczu.

Twórca Diety Głębokiego Oddechu zapewnia jednak, że w jego przypadku rezultaty były spektakularne. Jeśli opracowana przez Ryosukego technika okaże się równie skuteczna w przypadku innych osób, wielomiliardowy przemysł dietetyczny może popaść w poważne tarapaty.

Tekst: Izabela O’Sullivan

(Ios/sr), kobieta.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d30zc7u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30zc7u
d30zc7u