Blisko ludziOdnalazł syna po 24 latach. Historia wyciska łzy

Odnalazł syna po 24 latach. Historia wyciska łzy

Odnalazł syna po 24 latach poszukiwań
Odnalazł syna po 24 latach poszukiwań
Źródło zdjęć: © Twitter

09.08.2022 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta historia głośna na cały świat wreszcie znalazła swój szczęśliwy finał. W 1997 roku dwuletni chłopiec został porwany z przydomowego ogródka. Jego ojciec nigdy nie przestał go szukać. W celu odnalezienia syna przemierzył na motorze niemal całe Chiny. Zdjęcia z ich spotkania po 24 latach rozłąki wyciskają łzy.

Guo Gantang mieszkał z żoną i dzieckiem w miejscowości Liaocheng w Chinach. Był rok 1997, gdy jego syn, który miał dwa i pół roku, bawił się w przydomowym ogródku i w pewnym momencie zniknął bez śladu. Gdy wszczęto poszukiwania, znaleziono jedynie nagranie z dworca autobusowego, na którym rozpoznano dziecko w towarzystwie tajemniczej kobiety. W tym miejscu trop się urywał. W związku z nieskutecznym śledztwem policji Guo Gantang postanowił szukać syna na własną rękę. Nie chciał pogodzić się z myślą, że go stracił. 

Przemierzył całe Chiny w poszukiwaniu zaginionego syna

Mężczyzna w kolejnych latach przemierzył pół miliona kilometrów i 20 prowincji Chin, a to wszystko na motorze, do którego miał przytwierdzony duży baner ze zdjęciem chłopca. W trakcie poszukiwań nie raz musiał spać pod mostem i żebrać o jedzenie. Jego wieloletnia determinacja i wiara, że odnajdzie syna stała się inspiracją do filmu "Nie mam powodu, aby przestać. I nie mogę przestać" (ang "Lost and Love") z 2015 roku.  

Po 24 latach rodzice spotkali się z synem

Teraz chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego poinformowało, że chłopiec, który jest obecnie 26-letnim mężczyzną, został zidentyfikowany za pomocą testów DNA. Jak się okazuje, został uprowadzony przez handlarzy ludźmi, którzy sprzedali go w sąsiedniej prowincji Henen. Dwóch podejrzanych – mężczyzna i kobieta – zostali aresztowani. A rodzice po 24 latach wreszcie mogli przytulić syna. Zdjęcia z tego spotkania dogłębnie poruszają.  

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także