Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
rzęsy

Odżywki do rzęs, które naprawdę działają

Preparaty do rzęs to nie tylko pielęgnacja i odżywienie włosków. Kosmetyki nowej generacji dodatkowo stymulują ich wzrost. Pod wpływem składników aktywnych zawartych w najnowszych odżywkach rzęsy stają się wyraźnie dłuższe i mocniejsze.
Share
Odżywki do rzęs, które naprawdę działają
Źródło: 123RF
doiylfj

Preparaty do rzęs to nie tylko pielęgnacja i odżywienie włosków. Kosmetyki nowej generacji dodatkowo stymulują ich wzrost. Pod wpływem składników aktywnych zawartych w najnowszych odżywkach rzęsy stają się wyraźnie dłuższe i mocniejsze.
* Jak rosną rzęsy?*

Najważniejszym zadaniem rzęs jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami. Na powiece górnej znajduje się około 85-200 rzęs, na dolnej około 50-100. Włoski na powiece górnej osiągają przeciętnie 7-12 mm, natomiast na dolnej ok. 6-9 mm. Rzęsy w przeciwieństwie do włosów charakteryzuje bardzo krótka aktywna faza wzrostu, tzw. anagen. Trwa ona średnio 1-2 miesiące. Im dłuższa faza anagenu, tym większy przyrost rzęsy.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość jej wydłużenia. Taką właściwość posiada Bimatoprost – substancja stosowana od lat w okulistyce. Zaobserwowano, że u pacjentów leczonych preparatami zawierającymi Bimatoprost wystąpił nadmierny wzrost rzęs. Ten fakt wykorzystali producenci odżywek, takich jak np. FEG Eyelash Enhancer, umieszczając Bimatoprost w składzie kosmetyku. Składnik ten stymuluje wzrost rzęs (indukuje fazę ich wzrostu) oraz hamuje proces wypadania.

doiylfj

* Wzmocnienie z zewnątrz*

Odżywki wydłużające są polecane wszystkim kobietom marzącym o „firance” naturalnych rzęs. Szczególnie rekomendowane są osobom posiadającym słabe i z natury krótkie włoski, bądź osłabione ze względu na wiek. Stosować je powinny także te osoby, których rzęsy są zniszczone przedłużaniem w salonie, używaniem kosmetyków bądź w wyniku chemioterapii. Regularne stosowanie odpowiednio dobranego kosmetyku sprawi, że rzęsy staną się nie tylko dłuższe, ale także grubsze, mocniejsze i co ważne - będą mniej wypadać.

* Istotny jest skład*

Wysokiej jakości odżywka - obok składników pobudzających wzrost włosków - powinna posiadać substancje odżywcze, a także pielęgnujące i kojące wrażliwą skórę okolic oczu. Takimi składnikami są np. naturalne ekstrakty roślinne, jak:

doiylfj

- ekstrakt z ogórka, który działa przeciwzapalnie i kojąco,
- ekstrakt z granatu - regeneruje, łagodzi podrażnienia, działa przeciwobrzękowo,
- zielona herbata - źródło antyoksydantów, działa nawilżająco,
- ekstrakt z pestek dyni - bogaty w fitosterole i rzadkie aminokwasy działa kojąco, wspomaga procesy odnowy skóry.

Warto, aby odżywka była wzbogacona dodatkowo o witaminy. Bardzo dobrze dobranym składem substancji odżywczych odznacza się serum FEG Eyelash Enhancer. Obok wszystkich wymienionych wyżej ekstraktów roślinnych, produkt ten zawiera witaminy A i B12. Witamina A reguluje tworzenie się keratyny w skórze, włosach i paznokciach. Dodatkowo powoduje zgrubienie naskórka o 30 proc. oraz „wymiatanie” wolnych rodników tlenowych, co jest szczególnie ważne dla starzejącej się skóry. Witamina B12 zapobiega wypadaniu włosów.

* Efekt wart swej ceny*

Pierwsze efekty stosowania odżywek stymulujących wzrost rzęs są widoczne po ok. 4 tygodniach stosowania. Z racji, że są to preparaty specjalistyczne – nie należą one do tanich. Koszt tego typu odżywek waha się w okolicy 200-300 zł. Jedno opakowanie może jednak wystarczyć aż na 5 miesięcy kuracji (FEG). Należy także mieć na uwadze to, że chcąc przedłużyć rzęsy np. w salonie trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. W tym przypadku dodatkowo ryzykujemy osłabieniem naszych naturalnych rzęs.

POLECAMY:

* Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?*

* Jak powiększyć oczy za pomocą makijażu?*

* Wstydliwe problemy z urodą*

Jak samodzielnie wyregulować brwi?

Sprawdź ceny odżywek do rzęs na Allegro!

doiylfj

Podziel się opinią

Share
doiylfj
doiylfj