Trwa ładowanie...
da0fuvq

Ofiara za mszę świętą – płatność kartą. Pierwszy taki "datkomat" w Polsce

Płatność kartą za mszę świętą właśnie stała się faktem. W gdańskiej świątyni stanął "datkomat". Maszyna przyjmuje płatność kartą, a w zamian odpowiada "Bóg zapłać". To pierwszy taki egzemplarz w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy datkomat w Polsce
Pierwszy datkomat w Polsce (Agencja Gazeta)
da0fuvq

Kościół Matki Bożej Saletyńskiej na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia. Piękna zabytkowa budowla teraz stała się jeszcze bardziej przyjazna nie tylko turystów, ale i dla parafian. Proboszcz parafii ks. Maciej Kucharczyk chciał wyjść naprzeciw potrzebom wiernych, którzy ciągle narzekali, że przez brak gotówki nie mogą złożyć ofiary podczas mszy świętej.

Pierwszy datkomat w Polsce

I tak od pomysłu, do realizacji przy wejściu do świątyni stanął pierwszy w Polsce "datkomat". Maszyna jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Z menu możemy wybrać kwotę, jaką chcemy ofiarować. Dostępne "stawki" to 5, 10, 20, 50 złotych. Po złożeniu ofiary maszyna odpowiada nam radośnie: "Bóg zapłać".

da0fuvq

Proboszcz twierdzi, że to wersja na próbę, ale już po kilku dniach użytkowania "datkomatu" zebrał pozytywne recenzje. Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane przez gdańską firmę, która zajmuje się płatnością bezgotówkową. To pierwszy taki egzemplarz w Polsce.

Źródło: Wyborcza

Pierwszy datkomat w Polsce Agencja Gazeta
Pierwszy datkomat w Polsce (Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da0fuvq

Podziel się opinią

Share
da0fuvq
da0fuvq