Trwa ładowanie...

Ogromny sukces 19-letniej Polki. "Stworzyła realną platformę wsparcia obywateli Ukrainy"

Maria Trybus może się pochwalić niemałym sukcesem. 19-latka zainicjowała projekt, który ma realny wpływ na pozytywne zmiany w życiu wielu Ukraińców, a także Polaków. "Druha we mnie masz" to prawdziwy przełom w pomaganiu.

Maria Trybus pomaga Ukraińcom w potrzebie (Facebook)Maria Trybus pomaga Ukraińcom w potrzebie (Facebook)
d1j1sh8
d1j1sh8

Ma zaledwie 19 lat, a już może świętować ogromny sukces, który przynosi nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim ma realny wpływ na zmianę świata na lepsze. Maria Trybus zainicjowała wyjątkowe wsparcie dla Ukraińców, które otrzymało niemal natychmiastową aprobatę od najlepszych uczelni świata.

Na pomoc Ukraińcom

"Jej projekt i siła wzruszyły mnie do łez. Maria pasjonuje się nowymi technologiami i postanowiła pokazać ich najpiękniejszą stronę. Zainicjowała projekt, który dzisiaj jest czymś dużo więcej. Jest ruchem społecznym, który wspiera bardzo wielu młodych Polaków, licealistów i studentów i który w sposób absolutnie wielki ma pomóc Ukrainie. Stworzyła realną platformę wsparcia obywateli Ukrainy przez Polaków. Zamarzyła, by przez cyfryzację pomóc ponad 100 tys. młodym Ukraińcom, którzy w związku z wojną zaczęli naukę w polskich szkołach" - wyjaśnia na Facebooku Maciej Kawecki - prawnik, a niegdyś dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Ogromne zaangażowanie młodych

Inicjatywa o znamiennej nazwie "Druha we mnie masz" realizowana jest przez platformę internetową i łączy dwie osoby: przyjaciela gotowego udzielić wsparcia i osoby tego wsparcia potrzebującej.

d1j1sh8

"By dołączyć do projektu, wystarczy uzupełnić krótki formularz (w wersji elektronicznej lub papierowej), na podstawie którego osoby wykwalifikowane będą dobierać najbardziej kompatybilnych przyjaciół (czy to na podstawie wieku, miejsca zamieszkania, zainteresowań czy języków, którymi dana osoba włada). Bardzo zależy mi, by program trafił do jak największej liczy młodych osób zarówno z Polski, jak i z Ukrainy" - tłumaczy Kawecki.

Prawnik nie ukrywa, jak bardzo poruszony jest tak ogromnym zaangażowaniem młodych w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. "Rozmawiałem z młodymi ludźmi, którzy ten projekt stworzyli. Matko, jaka w nich jest pasja i siła. To jest nie do opisania. Jeśli możecie pomóc w dystrybucji efektu pracy Marysi, będę zaszczycony! Maria, jestem z was dumny! Kwintesencja empatii i dobra!" - zachwyca się.

Więcej o projekcie "Druha we mnie masz" możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Adam Bodnar o wsparciu uchodźców z Ukrainy. "Trudno określić, jaka będzie skala potrzeb"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1j1sh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1j1sh8