Blisko ludziOlga Frycz wspiera ruch Black Lives Matter. Zamieściła wymowne zdjęcie córki

Olga Frycz wspiera ruch Black Lives Matter. Zamieściła wymowne zdjęcie córki

Olga Frycz zabrała głos w sprawie protestów w USA i ruchu Black Lives Matter
Olga Frycz zabrała głos w sprawie protestów w USA i ruchu Black Lives Matter
Źródło zdjęć: © East News

03.06.2020 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olga Frycz nieraz pokazywała, że jest osobą otwartą i tolerancyjną – wystarczy przypomnieć sobie jej udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii w 2019 roku. Teraz aktorka zabrała głos, by sprzeciwić się rasizmowi. Wystarczyło jedno zdjęcie.

Kolejne osoby publiczne dołączają do walki z rasizmem – nawet w tak symboliczny sposób, jakim jest dodanie zdjęcia w mediach społecznościowych

Dyskusja dotycząca dyskryminacji osób czarnoskórych w USA, która toczy się od ponad tygodnia, to odpowiedź na tragiczną śmierć George'a Floyda. 46-latek zginął podczas interwencji policyjnej przeprowadzonej przez białego policjanta.

Olga Frycz sprzeciwia się rasizmowi

We wtorek profile największych marek – i największych nazwisk – zalane zostały zdjęciami czarnych kwadratów z hasztagami #BlackoutTuesday. To jeden ze sposobów wyrażenia solidarności z osobami czarnoskórymi. Na profilu Olgi Frycz zamiast kwadratu pojawiło się zdjęcie córki.

Zdjęcie zostało zrobione podczas wakacji, które Frycz wraz z bliskimi spędzała w Tajlandii. Widzimy na nim małą Helenkę bawiącą się z ciemnoskórą dziewczynką. Nie był to pierwszy raz, kiedy właśnie ta fotografia zagościła na profilu aktorki. Jednak tym razem komunikat był jasny – to sprzeciw wobec rasizmu, stanięcie ramię w ramię z osobami dyskryminowanymi tylko przez to, że mają inny kolor skóry.

By uniknąć nieprzyjemnych komentarzy – a nie oszukujmy się, tych nie brakuje pod postami osób publicznych nawet w tak ważnej kwestii – Frycz od razu zablokowała możliwość ich dodawania. Dzięki temu jeszcze bardziej wybrzmiewa przekaz zdjęcia: liczy się miłość, dobro, bo wszyscy jesteśmy równi. Bez względu na kolor skóry. A najlepiej to widać właśnie na przykładzie dzieci, które patrzą na siebie, ale nie widzą różnic. Widzą człowieka.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także