Trwa ładowanie...
dpiks2h

Olga Frycz wspiera ruch Black Lives Matter. Zamieściła wymowne zdjęcie córki

Olga Frycz nieraz pokazywała, że jest osobą otwartą i tolerancyjną – wystarczy przypomnieć sobie jej udział w akcji Kampanii Przeciw Homofobii w 2019 roku. Teraz aktorka zabrała głos, by sprzeciwić się rasizmowi. Wystarczyło jedno zdjęcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Frycz zabrała głos w sprawie protestów w USA i ruchu Black Lives Matter
Olga Frycz zabrała głos w sprawie protestów w USA i ruchu Black Lives Matter (East News)
dpiks2h

Kolejne osoby publiczne dołączają do walki z rasizmem – nawet w tak symboliczny sposób, jakim jest dodanie zdjęcia w mediach społecznościowych

Dyskusja dotycząca dyskryminacji osób czarnoskórych w USA, która toczy się od ponad tygodnia, to odpowiedź na tragiczną śmierć George'a Floyda. 46-latek zginął podczas interwencji policyjnej przeprowadzonej przez białego policjanta.

Olga Frycz wspiera ruch Black Lives Matter. Zamieściła wymowne zdjęcie córki
dpiks2h

Olga Frycz sprzeciwia się rasizmowi

We wtorek profile największych marek – i największych nazwisk – zalane zostały zdjęciami czarnych kwadratów z hasztagami #BlackoutTuesday. To jeden ze sposobów wyrażenia solidarności z osobami czarnoskórymi. Na profilu Olgi Frycz zamiast kwadratu pojawiło się zdjęcie córki.

Zdjęcie zostało zrobione podczas wakacji, które Frycz wraz z bliskimi spędzała w Tajlandii. Widzimy na nim małą Helenkę bawiącą się z ciemnoskórą dziewczynką. Nie był to pierwszy raz, kiedy właśnie ta fotografia zagościła na profilu aktorki. Jednak tym razem komunikat był jasny – to sprzeciw wobec rasizmu, stanięcie ramię w ramię z osobami dyskryminowanymi tylko przez to, że mają inny kolor skóry.

By uniknąć nieprzyjemnych komentarzy – a nie oszukujmy się, tych nie brakuje pod postami osób publicznych nawet w tak ważnej kwestii – Frycz od razu zablokowała możliwość ich dodawania. Dzięki temu jeszcze bardziej wybrzmiewa przekaz zdjęcia: liczy się miłość, dobro, bo wszyscy jesteśmy równi. Bez względu na kolor skóry. A najlepiej to widać właśnie na przykładzie dzieci, które patrzą na siebie, ale nie widzą różnic. Widzą człowieka.

Walczą z hejtem. Mural połączył dzieci i artystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpiks2h

Podziel się opinią

Share

dpiks2h

dpiks2h