Blisko ludziOmenaa Mensah spotkała się z Agatą Dudą. Teraz wyjawia jej sekret

Omenaa Mensah spotkała się z Agatą Dudą. Teraz wyjawia jej sekret

Omenaa Mensah poznała osobiście pierwszą damę
Omenaa Mensah poznała osobiście pierwszą damę

25.04.2022 11:32, aktual.: 25.04.2022 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Omenaa Mensah osobiście poznała pierwszą damę. Mensah z rozmowie z portalem Jastrząb Post zdradziła pewien sekret Agaty Korhnauser-Dudy. Jak przebiegło spotkanie obu pań?

Omenaa Mensah wraz z mężem założyła RiO Edu Centrum, czyli ośrodek dziennego wsparcia i edukacji dla nieletnich oraz ich mam z Ukrainy. Omenaa zaprosiła do centrum Agatę Korhnauser-Dudę, która przyjęła propozycję. O szczegółach spotkania Mensah opowiedziała dla Jastrząb Post.

Omenaa Mensah poznała Agatę Korhauser-Dudę

Prezenterka stwierdziła, że jest pełna podziwu wobec żony prezydenta. Omenaa wyznała, że z niemałym zaskoczeniem słuchała, w jaki sposób pierwsza dama pomaga kobietom. Choć publicznie Agata Duda raczej rzadko zabiera głos, okazuje się, że dużo działa z dala od mediów.

- Pani Agata bardzo dużo pomaga. Jak mi zaczęła opowiadać, ile rzeczy robi, w jakich sytuacjach była, to powiem szczerze – byłam pod wielkim wrażeniem. Niestety, pierwsza dama się tym wszystkim nie chwali i szkoda - skomentowała dla Jastrzębia Omenaa.

Mensah zdradziła, że pierwsza dama pochwaliła organizację i samo systemowe podejście.

- Sama jest nauczycielką i myślę, że była pod wielkim wrażeniem - dodała.

Na oficjalnym Instagramie Centrum pojawiły się zdjęcia z Agatą Dudą. Widać, że bardzo zaangażowała się w spotkanie z pracownikami Ośrodka oraz jego podopiecznymi.

"Chodzi o to, aby dzieci nie czuły, że ta wojna jest"

Samo Centrum zostało zaprojektowane przez Omeneę, która starała się, aby w środku było przytulnie i wyjątkowo.

- Design to mój konik, więc musiało być ładnie zrobione. Spędziła (Agata Korhnauser-Duda - przyp. red.) super czas z dzieciaczkami. Pamiętam małego chłopczyka Damiana w pierwszej z naszych sal – siedział i jako jedyny z tej grupy nie mówił jeszcze po polsku. Cały czas wspominał swojego tatę, który walczy na froncie. I z jednej strony to jest jeszcze dziecko, a z drugiej strony widać było dumę chłopca, że ten tata walczy. Myślę, że to też ją urzekło - wspomniała Mensah.

Prezenterka poruszyła też bardzo ważną kwestię - tego, w jaki sposób podchodzić do dzieci, które przybyły z kraju, w którym toczy się wojna.

- Chodzi o to, aby dzieci nie czuły, że ta wojna jest. My jako dorośli musimy im zagwarantować jak najbardziej szczęśliwy momenty w życiu i po to jest RiO Edu Center - podkreśliła.

Sądząc po wspólnych fotografiach, panie spędziły udany czas. Pojawienie się pierwszej damy w Centrum z pewnością było ważnym wydarzeniem dla wszystkich pracowników.

Zuzanna Sierzputowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.