Trwa ładowanie...

"Ona jest przywódczyną, wojowniczką". Były minister stanął w obronie Marty Lempart

Marta Lempart jest prężnie działająca aktywistką, stojącą na czele Strajku Kobiet. Ostatnio mówi się o niej często i wiele, choć nie zawsze pozytywnie. Po jej adresem pojawiają się liczne słowa krytyki i ostre komentarze. Nieprzychylne wypowiedzi na temat Lempart zauważył Waldemar Kuczyński. Jednak on, 81-letni były minister, docenia liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i nie szczędzi pozytywnych słów na jej temat.
Share
Marta Lempart
Marta LempartŹródło: PAP
djvcgwh

Marta Lempart jest jedną z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jest niemalże twarzą tego ruchu i ze wszystkich przedstawicielek, to o niej jest najgłośniej.

Zobacz także: Odeszli tego samego dnia, po 47 latach małżeństwa. Niesamowita historia z USA

Tyszka skrytykował Lempart

Niedawno na Twitterze, kobietę skrytykował poseł z Koalicji Polskiej, Stanisław Tyszka. Wrzucił na swój profil zdjęcie działaczki i podpisał je: - Obserwujemy dziś w polskiej polityce pełzający triumf czystego chamstwa. Tak wygląda, Szanowni Państwo, dzisiejszy Edek z "Tanga” Mrożka.

Władzę krytykuję codziennie

Na jego wpis szybko odpowiedział Waldemar Kuczyński, ekonomista, a dawniej minister przekształceń własnościowych: - Cokolwiek o niej powiedzieć, ona jest przywódczyną, wojowniczką, a Pan fizylierem w szeregu - rzucił ostro.

djvcgwh

Zobacz także: Nie wyobrażał sobie związku na odległość. Rzucił karierę, aby wspierać partnerkę, europosłankę Sylwię Spurek

Na kolejną odpowiedź posła Tyszki, że każdy ma swoje miejsce na świecie, Kuczyński odpisał: - To prawda. Ale porównanie Marty Lempart z Edkiem z "Tanga" jest całkowicie nietrafione. Edków ma Pan od 5 lat na widoku (...).

Tyszka odpowiedział, że władzy też nie oszczędza: - Władzę krytykuję codziennie od 5 lat. Teraz raz skrytykowałem oczywiste grubiaństwo Waszej idolki. Widzę, że boli - napisał zaczepnie. - Ona nie jest moją idolką. Ja w ogóle nie mam idoli. Po prostu pana porównanie było złośliwe, co mi by nie przeszkadzało, ale i nietrafione. Tyle - zakończył wymianę komentarzy były minister.

Justyna Biedrawa o ataku na Nowacką: Są to sceny przerażające, ale mnie nie zaskakują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djvcgwh

Podziel się opinią

Share
djvcgwh
djvcgwh