Opalanie nóg. Jak szybko i równomiernie opalić nogi?
Opalanie nóg jest stosunkowo trudne, ponieważ po ekspozycji na słońce bardzo często pozostają one blade lub nierównomiernie opalone. Z tego powodu chętnie sięgamy po samoopalacze, korzystamy z zabiegów w solarium lub z opalania natryskowego. Tymczasem nogi można ładnie opalić także w naturalny sposób.
Opalanie nóg - o czym warto pamiętać?
Prawdziwą zmorą wakacyjnych wojaży jest nierównomierna opalenizna, która negatywnie wpływa na naszą atrakcyjność. Dodatkowo wiele kobiet narzeka, że ich nogi nie chcą się w ogóle opalać - ramiona są pokryte złotobrązową opalenizną, a nogi wyglądają tak, jak gdyby nigdy nie widziały słońca. Wynika to przede wszystkim z tego, że nasze ramiona i ręce są bardziej podatne na działanie promieniowania słonecznego.
Efektywność opalania nóg może obniżać także depilacja nóg - wiele kosmetyków do depilacji (np. pasta cukrowa) zawiera związki, które mają właściwości rozjaśniające, przez co skóra na naszych nogach nie opala się zbyt szybko.
Jak uzyskać piękną opaleniznę nóg?
Podstawą w opalaniu nóg jest odstawienie wszystkich chemicznych środków do usuwania zbędnego owłosienia. Ponadto należy pamiętać o nawadnianiu organizmu, ponieważ skóra sucha znacznie trudniej się opala.
Dobrym pomysłem jest także używanie preparatów przyspieszających proces opalania. Zwykle przyjmują one postać tłustych olejków na bazie naturalnych składników. Dodatkowo warto pomyśleć o kosmetyku zabezpieczającym skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Najskuteczniejsze będą kremy ze SPF-em.
Z racji tego, że nogi opalają się najdłużej, warto wystawić je na słońce na początku. Ponadto należy nawilżyć je zarówno przed, jak i po opalaniu. Warto mieć także na uwadze, że ustawienie się prostopadle do słońca daje najlepsze efekty.
Co przyspiesza opalanie nóg?
Skutecznym sposobem na opalanie nóg jest stosowanie tzw. aktywatorów opalania, które wspomagają produkcję pigmentu - melaniny. Jednym z nich są suplementy diety, w których składzie widnieje beta-karoten (prowitamina witaminy A).
Należy jednak uważać, żeby z nim nie przesadzić, ponieważ w przeciwnym razie nasza skóra może stać się pomarańczowa. Identyczne działanie jak suplementy diety ma sok marchewkowy.
Ciekawym rozwiązaniem są także przyspieszacze opalania, które należy stosować zgodnie z instrukcją. Przy czym warto podkreślić, że nie zastępują one kremów ochronnych, ponieważ zwykle nie zawierają one filtrów przeciwsłonecznych.