Trwa ładowanie...

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem

Oświetlenie w sypialni ma znaczący wpływ na atmosferę panującą w pomieszczeniu, dlatego powinno być łagodne i pozwalać na odprężenie się po ciężkim dniu. Przedstawiamy kilka propozycji, które mogą stanowić inspirację do zaplanowania oświetlenia w sypialni nad łóżkiem.

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiemŹródło: 123RF
d33nklc
d33nklc

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem – tradycyjny żyrandol

W dużej sypialni wykorzystującej eleganckie i stonowane aranżacje można pokusić się o ozdobny żyrandol, który będzie stanowił przykuwające wzrok uzupełnienie wystroju pomieszczenia. Rozłożysty i składający się z wielu elementów żyrandol to stylowe oświetlenie, które może jednak nie pasować do każdej sypialni. Na szczęście na rynku dostępne są też żyrandole w stylu stawiającym na minimalizm. Przykładem mogą być żyrandole lub lampy sufitowe w stylu skandynawskim.

Netflix
Źródło: Netflix

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem – oryginalne lampy wiszące

Alternatywą dla żyrandola może być oświetlenie sufitowe w formie lamp wiszących. Jeśli szukamy czegoś niestandardowego, dobrym pomysłem może być lampa do sypialni w stylu industrialnym, a więc wykonana z prostych lub fantazyjnie prezentujących się elementów metalowych. Możemy też wybrać klosze w łagodniej, artystycznej formie, które będą lepiej współgrać z przytulnymi wnętrzami w ciepłej kolorystyce.

Jedną z opcji jest powieszenie pojedynczej lampy sufitowej nad łóżkiem lub w centralnym punkcie sypialni. Inna propozycja to wykorzystanie kilku lamp, które zawiesimy w różnych miejscach w sypialni. Ciekawym rozwiązaniem są też lampy wiszące, których długość można regulować, dzięki czemu źródło światła ustawimy bliżej sufitu lub nisko nad łóżkiem.

Lampy sufitowe z artystycznymi akcentami nadadzą sypialni charakteru Materiały prasowe
Lampy sufitowe z artystycznymi akcentami nadadzą sypialni charakteru Źródło: Materiały prasowe

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem – kinkiety ścienne

Uzupełnieniem oświetlenia sufitowego w sypialni mogą być kinkiety, które zawiesimy na ścianie za łóżkiem. To wygodne rozwiązanie pozwala na uzyskanie delikatniejszego światła, które nie będzie intensywnie oświetlać całego pokoju, a jedynie samo łóżko lub wybraną jego stronę. Kinkiety mogą zastąpić lampki nocne, dając przy tym więcej możliwości aranżacyjnych, ponieważ zamontujemy je zarówno obok łóżka, jak i na ścianie bezpośrednio nad nim.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Oświetlenie w sypialni nad łóżkiem – lampa stojąca

Nowoczesnym pomysłem na oświetlenie w sypialni, które będzie oświetlać łóżko, jest lampa podłogowa. Wysoką lampę stojącą warto wykorzystać w przestronnej sypialni i wykorzystać ją jako dodatkowe oświetlenie pokoju. Warto stawiać na modele z opcją regulacji, dzięki czemu wybierzemy kierunek padania światła i ustawimy go w taki sposób, by nie było ono oślepiające. Najczęściej lampy podłogowe mają dosyć nowoczesny design, ale dostępne są również egzemplarze z dużymi i ozdobnymi kloszami.

sypialnia iStock.com
sypialnia Źródło: iStock.com, fot: KatarzynaBialasiewicz

Podświetlany sufit w sypialni

Jeśli zależy nam na efektownym oświetleniu nad łóżkiem, możemy w zbudować w sypialni nastrój za pomocą ledowego oświetlenia sufitowego. Takie rozwiązanie wymaga nieco więcej zachodu od tradycyjnego oświetlenia sufitowego, ponieważ konieczny będzie montaż sufitu podwieszanego. Pozwoli on jednak na stworzenie wielu aranżacji oświetleniowych, np. z wykorzystaniem taśm LED lub oświetlenia punktowego.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Na suficie napinanym można też uzyskać efekt rozgwieżdżonego nieba. Taki zdecydowany projekt najlepiej wykorzystać w minimalistycznych sypialniach, by uniknąć zgrzytów stylistycznych.

d33nklc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nklc