ycipk-22ctuf

Oto dlaczego ludzie zostają w nieszczęśliwych związkach. Odpowiedz jest zaskakująca

Wiele nieszczęśliwych par nigdy nie zdecyduje się na rozstanie. Ostatnie badania pokazały, że związane jest to z altruizmem i empatią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wszystkie pary decydują się na rozstanie
Nie wszystkie pary decydują się na rozstanie (123RF)
ycipk-22ctuf

Wszystko wskazuje na to, że trwanie w nieszczęśliwym związku wcale nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się nawet, że istnieje naukowy dowód na to, dlaczego partnerzy pozostają w takich relacjach.

"The Independent" donosi, że badacze z uniwersytetu w Utah odkryli, że przyczyną tego zjawiska może być altruizm, oraz to, że ludzie są dużo bardziej empatyczni, niż sądzono wcześniej. Nieszczęśliwi partnerzy stawiają dobro swojej drugiej połówki wyżej niż własne oraz zwyczajnie obawiają się, że osoba ta jest od nich zależna i nie odnajdzie się w roli singla.

Wnioski te wyciągnięte zostały na podstawie badania, w którym wzięło udział 1348 osób w romantycznych relacjach oraz 500 w mniej udanych. Wiele wskazuje na to, że ludzie, którzy zaobserwowali u swojego partnera zaangażowanie w związek, znacznie rzadziej rozważali rozstanie.

ycipk-22ctuf

"Dotyczy to również osób, które same nie były zaangażowane w relacje lub były bardzo niezadowolone ze związku” – skomentowała autorka badania, Samantha Joel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22ctuf

ycipk-22ctuf
ycipk-22ctuf