Blisko ludziOwiń tym klamkę na noc. Złodzieje tego nie znoszą

Owiń tym klamkę na noc. Złodzieje tego nie znoszą

Owiń tym klamkę na noc. Niezawodny sposób na włamywaczy
Owiń tym klamkę na noc. Niezawodny sposób na włamywaczy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

25.10.2022 21:24, aktual.: 25.10.2022 21:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli boisz się złodziei lub w twojej okolicy wzrosła ilość włamań, możesz temu zapobiec w prosty sposób. Aby czuć się bezpieczniej, owiń na noc klamkę do drzwi wejściowych (od zewnętrznej strony) folią aluminiową. To niezawodny trik by sprawdzić, czy ktoś majstrował przy naszych drzwiach.

Każdy z nas ma własny sposób na to, aby bezpiecznie czuć się w swoich czterech ścianach. Niektórym wystarczą jedynie zamknięte drzwi wejściowe, a innym tzw. łańcuch, który jest dodatkowym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Kiedy nawet to nie skutkuje, a każdej nocy myślicie o złodziejach bądź włamywaczach, istnieje pewien prosty sposób, by temu zaradzić. Owińcie klamkę do drzwi wejściowych folią aluminiową.

Owiń klamkę folią aluminiową

Jeżeli w sąsiedztwie słyszycie o kolejnych włamaniach, wypróbujcie sprytnego triku z folią aluminiową. Wystarczy, że urwiecie kawałek folii i dokładnie owiniecie nią klamkę do drzwi wejściowych od zewnętrznej strony. Ważne, aby folia nie dokładnie przylegała.

Jeśli rano zobaczycie, że folia aluminiowa jest popękana bądź poluzowana - może to oznaczać, że ktoś próbował w nocy majstrować przy waszych drzwiach wejściowych.

Niezawodny sposób na włamywaczy

Jeżeli sposób z folią pokazał, że ktoś chciał się włamać do waszego domu, nadszedł czas na kolejny etap - tym razem z użyciem szklanki bądź kubka. Do klamki drzwi wejściowych od wewnętrznej strony przywiążcie mocno sznurkiem szklankę lub kubek.

Zastanawiacie się, dlaczego i jak ma to pomóc w odstraszeniu włamywacza? Jeśli ten ponownie spróbuje majstrować przy waszych drzwiach, poruszająca się wówczas wraz z klamką szklanka/kubek zaczną wydawać głośne dźwięki. Fakt, to was z pewnością obudzi. Ale odstraszy złodzieja, który prawdopodobnie nie podejmie już kolejnej próby.

Próbowaliście wykorzystać kiedyś powyższe sposoby na włamywaczy? Sprawdziły się?

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także