Trwa ładowanie...
d3w9v6d

Pan Mieczysław ma 89 lat. Własnoręcznie robi przyłbice dla znajomych seniorów

89-letni Mieczysław Biedziak robi prowizoryczne przyłbice dla rodziny i znajomych. Wykorzystuje do tego skoroszyty. O jego działaniach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn, Paweł Biedziak.
Share
Pan Mieczysław ma blisko 90 lat i pomaga bliskim w związku z koronawirusem
Pan Mieczysław ma blisko 90 lat i pomaga bliskim w związku z koronawirusemŹródło: Getty Images, Facebook
d3w9v6d

W obliczu pandemii koronawirusa Polacy po raz kolejny udowadniają, że potrafią się jednoczyć, niosąc sobie wzajemnie pomoc w trudnej sytuacji. W odpowiedzi na brakujące w szpitalach środki ochronne społeczeństwo masowo podjęło się własnoręcznej produkcji, szyjąc w domowym zaciszu maseczki i fartuchy dla personelu medycznego. Podobnej akcji podjął się 89-letni Mieczysław Biedziak z Poznania, który stworzył prowizoryczne przyłbice dla znajomych seniorów, bezbronnych w obliczu wirusa.

89-latek chce pomóc znajomym

Jego czynem pochwalił się dumny syn, Paweł Biedziak, udostępniając na Facebooku wykonane przez ojca przyłbice. "Mój ojciec, Mieczysław Biedziak, lat 89, nie traci ducha. Właśnie skonstruował i wyprodukował domowym sposobem maski dla seniorów. Tato jesteś kochany" – napisał w poście, który poruszył internautów.

d3w9v6d

Pan Mieczysław wykonał je z pociętych przezroczystych skoroszytów. – Tato, mimo swoich blisko 90 lat, trzyma się dzielnie. Po znalezieniu instrukcji w internecie poprosił mojego brata, który mu pomaga w codziennych zakupach, o potrzebne materiały i zrobił dwie maski, dla siebie i dla mamy. Już ma zapotrzebowanie na kolejne cztery – dla znajomych seniorów. Wszyscy mają powyżej 80 lat i w dodatku trapią ich różne choroby. Bardzo się ucieszyli z inicjatywy ojca – mówi Paweł Biedziak w rozmowie z WP Kobieta.

Z kolei znajomym mieszkającym w innych miastach pan Mieczysław prześle film z instrukcją, jak wykonać podobną przyłbicę. Jak podkreśla pan Paweł, jego tata sprawnie obsługuje komputer, a kolaż, który udostępnił w sieci, to również dzieło jego ojca.

–To skromna inicjatywa, ale myślę, że wiele znacząca. Teraz potrzeba nam właśnie takich małych gestów, które pokażą, że możemy na siebie liczyć. Podziwiam go – wyznaje.

d3w9v6d

Jak zrobić przyłbicę?

Podobną przyłbicę możemy wykonać z przezroczystej okładki skoroszytu, do której zszywkami dołączamy pasek, wycięty z kolorowej okładki. Po dopasowaniu go do rozmiaru naszej głowy ponownie zszywamy pasek w odpowiednich miejscach, tak by nie zsuwał się z twarzy.

Zobacz także: SIŁACZKI program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w9v6d

Podziel się opinią

Share
d3w9v6d
d3w9v6d