Blisko ludziPan Mieczysław ma 89 lat. Własnoręcznie robi przyłbice dla znajomych seniorów

Pan Mieczysław ma 89 lat. Własnoręcznie robi przyłbice dla znajomych seniorów

Pan Mieczysław ma 89 lat. Własnoręcznie robi przyłbice dla znajomych seniorów
Źródło zdjęć: © Getty Images, Facebook
04.04.2020 13:15, aktualizacja: 04.04.2020 13:46

89-letni Mieczysław Biedziak robi prowizoryczne przyłbice dla rodziny i znajomych. Wykorzystuje do tego skoroszyty. O jego działaniach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn, Paweł Biedziak.

W obliczu pandemii koronawirusa Polacy po raz kolejny udowadniają, że potrafią się jednoczyć, niosąc sobie wzajemnie pomoc w trudnej sytuacji. W odpowiedzi na brakujące w szpitalach środki ochronne społeczeństwo masowo podjęło się własnoręcznej produkcji, szyjąc w domowym zaciszu maseczki i fartuchy dla personelu medycznego. Podobnej akcji podjął się 89-letni Mieczysław Biedziak z Poznania, który stworzył prowizoryczne przyłbice dla znajomych seniorów, bezbronnych w obliczu wirusa.

89-latek chce pomóc znajomym

Jego czynem pochwalił się dumny syn, Paweł Biedziak, udostępniając na Facebooku wykonane przez ojca przyłbice. "Mój ojciec, Mieczysław Biedziak, lat 89, nie traci ducha. Właśnie skonstruował i wyprodukował domowym sposobem maski dla seniorów. Tato jesteś kochany" – napisał w poście, który poruszył internautów.

Pan Mieczysław wykonał je z pociętych przezroczystych skoroszytów. – Tato, mimo swoich blisko 90 lat, trzyma się dzielnie. Po znalezieniu instrukcji w internecie poprosił mojego brata, który mu pomaga w codziennych zakupach, o potrzebne materiały i zrobił dwie maski, dla siebie i dla mamy. Już ma zapotrzebowanie na kolejne cztery – dla znajomych seniorów. Wszyscy mają powyżej 80 lat i w dodatku trapią ich różne choroby. Bardzo się ucieszyli z inicjatywy ojca – mówi Paweł Biedziak w rozmowie z WP Kobieta.

Z kolei znajomym mieszkającym w innych miastach pan Mieczysław prześle film z instrukcją, jak wykonać podobną przyłbicę. Jak podkreśla pan Paweł, jego tata sprawnie obsługuje komputer, a kolaż, który udostępnił w sieci, to również dzieło jego ojca.

–To skromna inicjatywa, ale myślę, że wiele znacząca. Teraz potrzeba nam właśnie takich małych gestów, które pokażą, że możemy na siebie liczyć. Podziwiam go – wyznaje.

Jak zrobić przyłbicę?

Podobną przyłbicę możemy wykonać z przezroczystej okładki skoroszytu, do której zszywkami dołączamy pasek, wycięty z kolorowej okładki. Po dopasowaniu go do rozmiaru naszej głowy ponownie zszywamy pasek w odpowiednich miejscach, tak by nie zsuwał się z twarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (77)
Zobacz także