Trwa ładowanie...

Panno młoda - to szkodzi urodzie!

W wirze przedślubnych obowiązków oraz codziennych spraw, przyszłej pannie młodej umknąć może jedna z ważniejszych kwestii - czyli zadbanie o wygląd, by był młody i promienny. Wydawać się może, że nie jest to wielka strata, bo przecież młoda kobieta nie musi bardzo dbać o siebie, by dobrze wyglądać. Niestety jest to złudzenie. Czas na krótką listę najbardziej powszechnych błędów pielęgnacji urody, które mogą postarzać nawet o 10 lat!

Share
Panno młoda - to szkodzi urodzie!Źródło: 123RF
dsswl64

W wirze przedślubnych obowiązków oraz codziennych spraw, przyszłej pannie młodej umknąć może jedna z ważniejszych kwestii - czyli zadbanie o wygląd, by był młody i promienny. Wydawać się może, że nie jest to wielka strata, bo przecież młoda kobieta nie musi bardzo dbać o siebie, by dobrze wyglądać. Niestety jest to złudzenie. Nawet młoda kobieta może bowiem przez nieodpowiednią pielęgnację sprawiać wrażenie dużo starszej, przygaszonej, zaniedbanej. Czas na krótką listę najbardziej powszechnych błędów pielęgnacji urody, które mogą postarzać nawet o 10 lat!

Skóra nie mająca blasku, która - mimo stosowania dobrych kremów - wydaje się matowa i ciemna jest jednym z najbardziej widocznych symptomów postarzonego wyglądu. Na szczęście pomóc sobie można w bardzo prosty sposób: wystarczy zacząć regularnie stosować peeling, który jest kosmetykiem o wprost niezwykłych właściwościach.

Peeling pomaga usuwać wierzchnie, martwe komórki skóry, dzięki czemu stosowane kosmetyki - toniki, kremy, maseczki - są lepiej przez skórę wchłaniane. Okazało się również, że peeling usuwa także zanieczyszczenia ze środowiska, jakie niestety odkładają się na skórze, brudząc ją i niszcząc. Peeling powinien być stosowany co najmniej raz w tygodniu - jest nawet sposób dla osób o cerze bardzo wrażliwej - wystarczy do peelingu użyć miękkiego zwilżonego ręcznika!

dsswl64

Skóra starzeje się też bardzo od słońca, bo bardzo się wysusza, a często też pojawiają się na niej ciemne znamiona. Niektóre są nawet groźne dla życia, bo mogą się przekształcić w nowotwory. Bardzo ważne jest zatem, by cerę i ciało chronić przed promieniami słonecznymi.

Coraz bogatsze w doświadczenie firmy kosmetyczne wypuszczają na rynek kremy z coraz wyższymi filtrami. Kiedyś zalecane były jedynie do ochrony najwrażliwszej skóry dzieci, dziś zalecane są powszechnie - a zwłaszcza dla kobiet, którym zależy na utrzymaniu młodego wyglądu.

Wyraźnym symptomem zmęczonego, a więc i postarzonego, wyglądu są także cienie lub worki pod oczami. Ich powstawaniu sprzyja szereg czynników: przemęczenie i zbyt mało snu, czynniki genetyczne i alergie, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja.

Powinno się spać regularnie najlepiej ok. 8-9 godzin na dobę. Okazuje się też, że dla organizmu bardzo cenny jest sen między 22 i 24, czyli najlepiej się kłaść przed północą. Gdy oczy bolą i pieką należy się udać po pomoc do lekarza, unikać też pocierania oczu, bo dodatkowo je to podrażnia.

dsswl64

Dieta dobra dla oczu to ta, w której nie jest zbyt dużo słodyczy i w której nie chudnie się ani nie przybiera na wadze w sposób zbyt gwałtowny, a dobra pielęgnacja polega na stosowaniu kremów, które pomogą zlikwidować cienie czy worki pod oczami. Niektóre wyposażone są nawet w specjalne aplikatory masujące skórę pod oczami. Dobrym sposobem na podkrążone oczy jest też przemywanie ich zimną wodą lub okład z zimnego ręcznika.

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Panna młoda po czterdziestce*

dsswl64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsswl64
dsswl64