Trwa ładowanie...
d13pfmy
Materiał Partnera
Ludzie

Panuj nad budżetem z najlepszym kontem bankowym

Masz problem z utrzymaniem w ryzach domowego budżetu? Zobacz, co możesz zrobić, by szybko i skutecznie poprawić kondycję finansów osobistych.
Podziel się
Jak utrzymać domowy budżet?
Jak utrzymać domowy budżet? (mat.prasowy)
d13pfmy

Więcej zarabiaj, mniej wydawaj. To podstawowa zasada doradców, którzy dają wskazówki dotyczące poprawy stanu finansów. W teorii zdanie brzmi dobrze, w praktyce znacznie trudniej je wdrożyć. Od czego więc zacząć? Od dobrego konta bankowego, które będzie wspaniałym pomocnikiem w zarządzaniu Twoim budżetem!

1.Planowanie wydatków
Najważniejsze jest dobre planowanie wydatków. Podlicz, ile wydajesz miesięcznie na mieszkanie, media, czy produkty spożywcze. Ustaw stałe zlecenia przelewu opłat, które są realizowane regularnie. Ustaw je tak, by zostały zrealizowane zaraz po tym, jak na konto wpłynie Twoja pensja. Jednocześnie od razu przelej na konto oszczędnościowe stałą kwotę. Może to być 5%-10% pensji. To pieniądze na nieprzewidziane wydatki.

2.Wyznacz cel oszczędzania
Dlaczego nie udaje Ci się zaoszczędzić większej kwoty? Bo nie masz ustalonego celu. Zanim zaczniesz oszczędzać, warto zdecydować, na co będziesz odkładać. Mogą to być wakacje, niewielki remont, czy zakup nowego komputera. Gdy już określisz, na co chcesz zbierać, oszacuj kwotę, która będzie Ci potrzebna. I tu z pomocą przychodzą dodatkowe produkty bankowe, jak konto oszczędnościowe. Każdy posiadacz konta w banku może uruchomić konto oszczędnościowe, na którym gromadzić będzie środki na wybrany cel.

3.Rzetelnie podchodź do zakupów
Karta bankowa jest bardzo wygodna. Pozwala płacić szybko i całkowicie bezpiecznie. Łatwo jednak zapomnieć się i wydać więcej, niż zamierzasz. Co zrobić? Ustaw dzienny limit transakcji, które możesz zrealizować kartą płatniczą. Taką dyspozycję możesz zrealizować samodzielnie za pomocą serwisu transakcyjnego swojego banku.

4.Szukaj okazji cenowych
Zwróć uwagę, czy nie przepłacasz w związku z tym, że korzystasz z osiedlowego sklepu. Oczywiście jest bliżej, kupujesz w nim często, ale czy przypadkiem nie wydajesz zbyt dużo? Wypróbuj zakupy internetowe. Z pewnością będzie taniej, towar przywiezie kurier, a za wszystko zapłacisz kartą lub przelewem. Co ważne, transakcja od razu zapisze się w historii Twojego rachunku bankowego. Będziesz wiedzieć, gdzie i kiedy wydajesz konkretną kwotę pieniędzy. Trudność panowania nad budżetem w przypadku gotówki polega na tym, że musisz zbierać paragony lub zapisywać wydatki. Korzystając z konta, masz nad tym procesem znacznie więcej kontroli.

5.Korzystaj z konta internetowego
Warto zaufać nowoczesnym technologiom. Prowadzenie konta internetowego nic nie kosztuje. Najczęsciej wystarczy zasilenie rachunku stałą kwotą i dokonanie jednej transakcji kartą płatniczą, by korzystanie z niego było całkowicie bezpłatne. Ciekawą opcją są też programy rabatowe. Banki prześcigają się w oferowaniu klientom specjalnych ofert we współpracy ze znanymi markami. Używając kart danego banku, możesz taniej kupić bilety do kina, zyskać zniżkę w perfumerii, czy w sklepie z odzieżą. A skoro i tak chcesz zrobić zakupy w tym sklepie, bo go lubisz, to dlaczego nie skorzystać ze zniżki?

Planowanie budżetu domowego wydaje się trudnym i wymagającym zadaniem. Będzie znacznie przyjemniejsze, gdy skorzystasz z prostych, intuicyjnych narzędzi, które oferują instytucje finansowe w ramach konta bankowego. Szybko może się okazać, że wyjazd wakacyjny jest w zasięgu ręki, a nowy sprzęt RTV uda się kupić za odłożone pieniądze!

d13pfmy

Podziel się opinią

Share

d13pfmy

d13pfmy