"Pasja jest kobietą". Ewa Błaszczyk wystąpiła w Kalendarzu Artystycznym

Ewa Błaszczyk w programie "Pasja jest kobietą"
Ewa Błaszczyk w programie "Pasja jest kobietą"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

05.02.2024 14:58, aktual.: 29.02.2024 10:59

Najnowszy odcinek programu "Pasja jest kobietą" był wyjątkowy z dwóch powodów. Po raz pierwszy pojawiły się w nim dwie gościnie, a po drugie rozmowa dotyczyła niezwykłej inicjatywy, jaką jest Kalendarz Artystyczny zainicjowany przez markę Gedeon Richter Polska.

Tym razem Patrycja Ceglińska-Włodarczyk gościła w studiu aktorkę Ewę Błaszczyk i Anetę Grzegorzewską, dyrektorkę ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych Gedeon Richter Polska. Firma stworzyła wyjątkowy Kalendarz Artystyczny, w którym pojawiły się inspirujące kobiety. Jedną z nich jest właśnie Ewa Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk w Kalendarzu Artystycznym

To już 13. unikatowa kolekcja dzieł sztuki poświęcona wyjątkowości kobiet. Artyści zaproszeni do współpracy mieli za zadanie sportretować wyróżniające się Polki, a nad całym przedsięwzięciem - jako dyrektor artystyczny - czuwał wybitny grafik, Andrzej Pągowski.

Każda kartka z kalendarza to spotkanie z kobietą, która miała wpływ na świat, poniekąd kształtowała rzeczywistość. Wyjątkowy portret Ewy Błaszczyk może podziwiać w miesiącu sierpniu. Karta z jej podobizną opatrzona jest też symbolicznym cytatem: "Nie wolno tracić nadziei, stracić nadzieję, to jak umrzeć".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jestem krucha. To nieprawda, że jestem niezłomna. Często jestem zmęczona, wyczerpana, prawie się czołgam, ale trzeba się odbić i robić coś dalej - powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie z Patrycją Ceglińską-Włodarczyk. - Gdyby to dotyczyło mnie, byłoby mi łatwiej odpuścić. Ale to dotyczy mojej córki, która jest kompletnie bezradna.

W Kalendarzu Artystycznym pojawią się m.in. Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk, Kora czy Wanda Rutkiewicz.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (95)
Zobacz także