GotowaniePrzepisyPasztet będzie rozpływał się w ustach. Dodaj ten składnik

Pasztet będzie rozpływał się w ustach. Dodaj ten składnik

Domowy pasztet pojawia się na niejednym wielkanocnym stole. Z pozoru wydaje się, że jego przygotowanie nie jest zbyt trudne, jednak łatwo popełnić prosty błąd i doprowadzić do tego, że pasztet okaże się zbyt suchy.

Domowy pasztet jest prosty do wykonania
Domowy pasztet jest prosty do wykonania
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Pasztet często jest przysmakiem podczas świątecznego śniadania. Najlepiej przygotować go samodzielnie - wtedy będzie najsmaczniejszy. Ważne jest tylko to, żeby pamiętać o kilku zasadach.

Jak zrobić idealny pasztet? Ważny jest jeden trik

Domowy pasztet nie jest trudny do wykonania. Kluczem do jego idealnego smaku jest odpowiednie mięso. Niestety czasem może się okazać, że pasztet jest zbyt suchy. Jak temu zapobiec? Na szczęście sztuczka jest bardzo prosta.

Oprócz mięsa i przypraw wystarczy dodać do masy 3-4 jajka, które idealnie połączą wszystkie składniki i sprawią, że danie będzie przyjemnie wilgotne. Należy jednak pamiętać, żeby oddzielić białka od żółtek - żółtka dodajemy bezpośrednio do mięsnej masy, a białka ubijamy na sztywną pianę z dodatkiem szczypty soli. Pianę dokładamy, kiedy już pozostałe składniki są wymieszane. Musimy to jednak robić delikatnie, żeby piana nie opadła. W ten sposób pasztet będzie bardziej puszysty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodaj to do pasztetu. Wyjdzie smaczniejszy

Przepis na dobry pasztet może zawierać różne mięsa, zawsze powinien zawierać jednak wątróbkę, która stanowi około 1/5 całej masy. To sprawi, że pasztet stanie się znacznie smaczniejszy. Powinniśmy też wybierać niezbyt chude mięso, ponieważ to tłuszcz z niego będzie nadawał właściwą konsystencję. Dobrze więc dodać do masy pasztetowej kawałek zmielonego boczku lub podgardla.

Jeśli nie mamy ochoty na mięsny pasztet, równie dobrze sprawdzi się wersja wegetariańska lub wegańska. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej wersji, istnieje wiele różnych przepisów, które możemy wykorzystać - większość z nich zawiera jako bazę ugotowaną i zmieloną soczewicę, ciecierzycę, fasolę oraz inne warzywa i przyprawy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)