Blisko ludziPersonel baru odmówił jej obsługi. Powodem decyzji odsłonięte piersi

Personel baru odmówił jej obsługi. Powodem decyzji odsłonięte piersi

Personel baru odmówił jej obsługi
Personel baru odmówił jej obsługi
Źródło zdjęć: © Getty Images | Imagno
Aleksandra Lewandowska
14.07.2021 20:56

Pracownicy baru wrocławskiego aquaparku odmówili pewnej kobiecie obsługi. Uznali, że byłoby to nieodpowiednie i mogłoby "zniesmaczyć pozostałych gości lokalu". W czym komuś przeszkadza topless - pytała oburzona klientka.

Mieszkanka Wrocławia wybrała się z partnerem do sauny w miejscowym aquaparku. Tam, po zakończeniu sesji, udała się do baru. Spotkała się jednak z odmową w obsłudze, ponieważ miała "niestosowany strój" - była owinięta jedynie ręcznikiem od pasa w dół.

"Poczułam się niekomfortowo"

Do sytuacji doszło w piątek, 9 lipca. Mieszkanka Wrocławia przebywała z mężem w saunie, a następnie wybrała się do znajdującego się na terenie aquaparku baru. Przez odsłonięte piersi zwrócono jej uwagę, a personel poinformował, że taki wygląd może zniesmaczyć pozostałych gości lokalu. Kobieta ostatecznie zakryła swoje ciało.

- Poczułam się niekomfortowo. Przecież byliśmy na terenie saunarium, gdzie praktycznie wszyscy przebywają nago. Rozumiem, że ze względów higienicznych ludzie w barze powinni być zakryci od pasa w dół, ale w czym komuś przeszkadza topless? - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem portalu TuWrocław.

Parter kobiety zapytał pracowników baru, dlaczego nagi tors stanowi dla nich problem. Usłyszał, że klienci lokalu skarżyli się w przeszłości na podobne zachowania, które powodowały zniesmaczenie. Para postanowiła nie pozostawiać jednak tak sprawy.

- Tyle się przecież mówi o równości. Jeżeli kobiety nie mogą pokazywać biustu w barze saunarium, to mężczyźni również powinni zakrywać się od pasa w górę - dodała kobieta.

Regulamin aquaparku

Rzecznik wrocławskiego aquaparku powołał się na jeden z punktów w regulaminie, który nie daje prawa na to, by klienci mogli poruszać się nago na terenie obiektu. Poza strefą sauny powinni mieć na sobie "stosowne okrycie" np. szlafrok. W wypowiedzi dla portalu zaznaczył, że w trakcie opisywanego incydentu personel wykonywał jedynie swoją pracę.

Źródło artykułu:WP Kobieta