Piękny gest Piotra Zielińskiego. "Prawdziwy bohater nie nosi peleryny"

Piotr Zieliński zdobył się na piękny gest
Piotr Zieliński zdobył się na piękny gest
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

04.12.2022 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z okazji meczu Polski z Francją Witold Szabłowski postanowił opowiedzieć nieco o jednym z naszych piłkarzy, Piotrze Zielińskim. Okazuje się, że sportowiec kilka lat temu zdobył się na piękny gest. Z jego inicjatywy powstał dom dziecka.

Piotr Zieliński jest jednym z Polaków, którzy zmagają się z reprezentacjami innych krajów na tegorocznym mundialu w Katarze. Witold Szabłowski, autor facebookowej strony "Notatnik Reportera", postanowił przywołać pewien fakt z życia 28-letniego piłkarza. Mało kto słyszał, na jaki hojny gest zdecydował się piłkarz.

"Piotr już jest bohaterem. Brawa dla niego"

Witold Szabłowski podkreślił, że "prawdziwy bohater nie nosi peleryny". Tym razem skupił się na bohaterze obecnym na tegorocznym mundialu. Dziennikarz postanowił przywołać mało znane fakty z życia Piotra Zielińskiego, jednego z piłkarzy polskiego kadry.

"Oto Piotr Zieliński, jeden z piłkarzy polskiej kadry. Zieliński kupił kilka lat temu dwa budynki. Za własne pieniądze i własnym nakładem sił wyremontował je i stworzył w nich dom dziecka. Głównie dla dzieciaków odebranych z rodzin alkoholowych i ogólnie, trudnych" - zaczyna Szabłowski.

Po remoncie i dostosowaniu budynku do potrzeb dzieci to właśnie rodzice Zielińskiego spędzają w ośrodku dużo czasu.

"Piotr wpada tam za każdym razem, jak jest w Polsce. Gra z dzieciakami w piłkę, organizuje im wycieczki, spędza czas. Mało kto o tym wie, a to tylko dobrze świadczy o Zielińskim, który widocznie nie szuka w tej sprawie poklasku" - zauważa w "Dzienniku Reportera" dziennikarz.

Na koniec Szabłowski stwierdził, że nieważne co się dziś stanie podczas meczu z Francją, "a nie spodziewam się za wiele, choć chętnie dam się zaskoczyć", w jego oczach Zieliński już jest bohaterem.

"Brawo dla niego" - kończy Szabłowski.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także