Pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem? Nie robi tego bez powodu

Pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem? Nie robi tego bez powodu

Pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem? Powodów może być kilka
Pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem? Powodów może być kilka
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
09.02.2024 14:34, aktualizacja: 09.02.2024 16:35

Niektóre zachowania zwierząt są trudne do zrozumienia. Dlatego też każdy, kto jest właścicielem psa, powinien wiedzieć, jakie są powody jego kręcenia się w kółko przed wypróżnieniem się. Lepiej zwrócić uwagę na tę kwestię.

Posiadanie zwierzęcia domowego to duża odpowiedzialność. Każda osoba, która już posiada psa bądź dopiero decyduje się na jego adopcję lub zakup, powinna zapoznać się z typowymi dla niego zachowaniami - tak, aby wiedzieć, co pies chce przekazać w danym momencie. Tak jest chociażby z kręceniem się w kółko przed wypróżnieniem się. Choć dla niektórych może to być mało znaczące czy zabawne, pies nie robi tego bez powodu.

Dlaczego pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem się?

Niektóre zachowania psów mogą wydawać się nam dziwne. Nie oznacza to jednak, że właśnie takie są. Jeżeli pies kręci się w kółko przed wypróżnieniem się, jako właściciel powinieneś wiedzieć, dlaczego to robi. Powodów jest kilka i warto je znać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po pierwsze, kręcąc się w kółko na chwilę przed wypróżnieniem się, pies przygotowuje odpowiednie miejsce do załatwienia potrzeby. Obserwując jego zachowanie możemy zauważyć, że uklepuje m.in. podłoże, aby nie nadziać się na wystające trawy i gałązki.

Po drugie, kręcenie się w kółko wzmaga perystaltykę jelit zwierzęcia, a to ułatwia mu wypróżnianie. Co jest jednak ważne - jeżeli zauważysz, że twoje zwierzę musi mocno i intensywnie pracować, by załatwić potrzebę, warto skupić się wówczas na jego diecie. Może to oznaczać, że przyjmuje pokarm ze składnikiem, który powoduje zatwardzenie.

Co, jeśli pies jest nerwowy podczas wypróżniania?

W trakcie spacerów dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się pies podczas wypróżniania. Jeżeli jest niespokojny bądź nerwowy, może to oznaczać, że nie czuje się komfortowo z załatwianiem potrzeby w obcym miejscu. Nie jest to jednak nietypowe. Podobnie czują się osoby, które mają problem z załatwianiem się w miejscach/toaletach publicznych. Warto więc przyjrzeć się zwyczajom czworonoga i sprawdzić, jak zachowuje się podczas wypróżniania w znanym dla siebie miejscu bądź ogródku.

Nie zapominajmy również o sprzątaniu po psie. Zabierajmy ze sobą specjalne woreczki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta