Pies lubi z tobą spać? Wysyła ważny sygnał

Pies lubi z tobą spać? Wysyła ważny sygnał

Pies lubi spać z tobą? To wiele znaczy
Pies lubi spać z tobą? To wiele znaczy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.10.2023 12:20, aktualizacja: 17.01.2024 18:04

Czy pies powinien spać w łóżku? Zdania na ten temat są podzielone i każdy właściciel będzie upierać się przy swoim. Zamiast skupiać się na zakazach, warto zastanowić się, dlaczego pies tak robi… I czyje łóżko wybiera.

Na podstawie sposobów, jak zachowują się zwierzęta domowe, możemy wywnioskować wiele na temat ich samopoczucia w danym miejscu. Łatwo poznać, czy pies zachowuje się w jakiejś przestrzeni (lub w czyjejś obecności) swobodnie, czy raczej się stresuje lub nawet ma napady lękowe. Jest to szczególnie ważne w wypadku zwierząt po przejściach, które mają swoje traumy, czasami bardzo ciężkie. Warto zwrócić uwagę, gdzie pies śpi i czyje towarzystwo najwyżej sobie ceni. Dzięki temu dowiemy się więcej nie tylko o swoim pupilu, ale również o sobie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego pies wybiera twoje łóżko? Oto jeden z powodów

Pies zawsze wybierze legowisko, które jest najbardziej komfortowe. Nic zatem dziwnego, że bardziej kuszą go miękkie poduszki i świeżo wyprana pościel, niż koc na podłodze. Jeśli pies często śpi w twoim łóżku, zastanów się, czy może coś jest nie tak z miejscem, w jakim znajduje się jego legowisko. Może jest zbyt małe lub zbyt twarde? Może znajduje się przy wejściu, a często otwierane drzwi powodują przeciągi? Psy nie będą leżeć chętnie w często uczęszczanych korytarzach lub pokojach przejściowych, gdzie kręci się dużo ludzi. Muszą mieć swój własny, spokojny, cichy i ciepły kąt.

W jaki sposób śpi twój pies? To bardzo ważna sprawa

Warto zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej śpi pies. Zwierzęta spokojne i zrelaksowane śpią zwykle na boku. Jeśli pies układa się w taki sposób obok ciebie, to znaczy, że czuje się przy tobie swobodnie i komfortowo. Oznaką szczególnego zaufania jest pozycja, w której pies leży na plecach, z rozłożonymi łapami i odsłoniętym brzuchem. Zwierzak ma świadomość, że nigdy go nie skrzywdzisz, dlatego odsłania swoje najbardziej wrażliwe części ciała. W ten sposób pokazuje, że ci ufa i się ciebie nie boi. Jeśli pies w taki sposób leży przy tobie w łóżku, to znaczy, że czuje się absolutnie bezpieczny.

Czyje łóżko wybierze pies? To nie przypadek

Pies najczęściej wybiera łóżko osoby, którą uważa za swojego właściciela. Jednak taka relacja nie przychodzi sama, trzeba nad nią pracować. Jeśli to ty karmisz w domu swojego psa, to naturalne, że tworzy się między wami określona więź – to ty dajesz mu pożywienie, sprawiasz, że nie chodzi głodny, a zatem dbasz o jego dobrobyt.

Podobnie wygląda sprawa w przypadku zabaw i spacerów, bo pies jest bardziej skłonny przywiązać się do osoby, która poświęca mu dużo czasu i uwagi, niż do kogoś, kto spacer traktuje jako zło konieczne. Pies od razu to wyczuje i takiej negatywnie nastawionej osoby na pewno nie wybierze na swojego ulubieńca. Dlatego pamiętaj: jeśli pies śpi właśnie w twoim łóżku, to znaczy, że jesteś jego ulubioną osobą. Ufa ci bezgranicznie i czuje się przy tobie bezpieczny.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (62)
Zobacz także