Blisko ludziPies przynosi ci swoje zabawki? Takie zachowanie może mieć kilka powodów

Pies przynosi ci swoje zabawki? Takie zachowanie może mieć kilka powodów

Dlaczego psy przynoszą swoje zabawki?
Dlaczego psy przynoszą swoje zabawki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

30.09.2022 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jesteś właścicielem czworonoga, który co rusz przynosi ci swoje zabawki, musisz wiedzieć, że nie robi tego bez powodu. Przyczyn jego zachowania może być nawet kilka i wiążą się z pozytywnymi emocjami.

Wiele czworonogów często wykazuje zachowania, które dla właścicieli mogą być nie do końca zrozumiałe. Jednym z nich jest przynoszenie zabawek pod nogi właściciela, które nie zawsze oznacza wyłącznie chęć zabawy. Niektóre wyrażają tym emocje czy uczucia.

Dlaczego psy przynoszą swoje zabawki?

Jeżeli właśnie wróciłeś do domu po wielu godzinach pracy, a twój pies czekał przy drzwiach z zabawką w pysku, wiedz, że jest to oznaka jego ogromnej tęsknoty i podekscytowania, że jesteś już z nim. Zwierzęta bardzo szybko przywiązują się do swoich właścicieli, którym poprzez pewne zachowania okazują przyjaźń i miłość.

Nie inaczej jest z przynoszeniem właścicielowi ulubionej zabawki - pluszaka czy piłki. Chęć podzielenia się z tobą swoim skarbem oznacza, że zwierzę darzy cię zaufaniem i czuje się przy tobie bezpiecznie. Chce podarować ci to, co ma dla niego duże znaczenie.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

To powiedzenie sprawdza się także w kwestii przynoszenia zabawek przez czworonoga. Dlaczego? Jeżeli twój pies podrzuca ci zabawki, często robi to dla... nagrody. I nie, nie chodzi tu o jego ulubione przysmaki jedzeniowe, a o wywołanie twojego uśmiechu, o miłe spojrzenie, przytulenie i wspólną zabawę. Pies tylko czeka na to, aż wykażesz swoje zainteresowanie, dlaczego najczęściej zdobywa się właśnie na takie zabawne gesty.

A może twój pies czeka na swego rodzaju pochwałę? Kiedy rzucisz mu zabawkę, a on ci ją z powrotem przyniesie, pokaż, że jesteś z niego dumny. Powiedz mu, że wykonał dobrą robotę, pokaż to poprzez ciepły gest - on z pewnością to zrozumie i stanie się szczęśliwy.

Pamiętaj, że zwierzęta są bardzo inteligentne i żaden ruch nie jest u nich "przypadkowy".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (113)
Zobacz także