Placki ziemniaczane Magdy Gessler. Prosty przepis, ale trzeba pamiętać o jednym szczególe
Placki ziemniaczane to danie, które można serwować na różne sposoby. Wyśmienicie smakują zarówno na słodko, jak i podawane z wytrawnymi dodatkami. Magda Gessler, która jest królową polskiej kuchni, podała ostatnio świetną recepturę na to danie. Placki ziemniaczane według jej przepisu to smaczny obiad.
26.10.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:21
Placki ziemniaczane uwielbiają dzieci, jak i dorośli. Jak się ma odpowiednią maszynę, można je przygotować w zaledwie kilka minut. Jeżeli dysponuje się tarką – przygotowanie ziemniaków zajmie nieco dłużej, ale warto poświęcić czas. Placki ziemniaczane według przepisu Gessler smakują wyśmienicie. Gwiazda TVN chętnie dzieli się swoimi odkryciami kulinarnymi. Również w przypadku placków ziemniaczanych podała fenomenalny przepis, który sprawi, że będą one rozpływać się w ustach. Poza tym nie będą się rozpadać, a odpowiednio podsmażone, będą chrupkie.
Placki ziemniaczane Gessler, prosty przepis
Jesienne dni sprzyjają gotowaniu, pieczeniu, eksperymentowaniu z przepisami. Przepis na placki ziemniaczane gwiazdy "Kuchennych Rewolucji" z pewnością warto przetestować. Danie składa się z prostych składników, a podczas przygotowania należy zwrócić uwagę na jeden szczegół, aby placki były soczyste, zbite i chrupiące. A jakie dokładnie składniki są niezbędne do placków ziemniaczanych? Oto lista zakupów:
- 1 kg ziemniaków
- 2 cebule
- 2 ząbki czosnku (opcjonalnie)
- 2 jajka
- 2-3 łyżki mąki pszennej
- 1 łyżka śmietany (opcjonalnie)
- sól i pieprz
- olej do smażenia
Jak przygotować placki według przepisu Magdy Gessler?
Ziemniaki oraz cebulę należy obrać i zetrzeć na tarce o drobnych oczkach lub zmielić w maszynie do placków. Można użyć też Thermomixa, wówczas trzeba miksować warzywa na wysokich obrotach. Powstałą masę należy wylać na sitko i odcisnąć nadmiar wody. Do startych ziemniaków i cebuli, dodajemy jajka, mąkę oraz przeciśnięty przez praskę czosnek.
Co ważne: z naczynia, nad którym odciskaliśmy ziemniaki, odlewamy sok i pozostawiamy samą skrobię ziemniaczaną. Skrobia musi zostać dodana do masy ziemniaczanej razem z jedną łyżką śmietany (opcjonalnie –przyp. red.). Całość doprawiamy solą i pieprzem.
Powstałą masę smażymy na rozgrzanym oleju. Placki układamy na papierze, aby wsiąkł tłuszcz. Smażymy do momentu, aż będą złociste. Takie placki świetnie smakują ze śmietaną, sosem mięsnym, cukrem, bądź chłodnikiem.