Blisko ludziPodjęła z mężem 30-dniowe wyzwanie seksualne. Wyznała, na czym polega

Podjęła z mężem 30‑dniowe wyzwanie seksualne. Wyznała, na czym polega

Brak czasu na chwile intymności z partnerem może negatywnie wpłynąć na relację.
Brak czasu na chwile intymności z partnerem może negatywnie wpłynąć na relację.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Tom Merton
12.08.2022 18:09, aktualizacja: 12.08.2022 18:30

Współzałożycielka aplikacji Wellnes Keep it Cleaner oraz współprowadząca podcast o tej samej nazwie Steph Claire Smith przyznała w jednym z odcinków, że wraz z mężem jest w trakcie 30-dniowego wyzwania seksualnego. Jak sama przyznała - nie jest to łatwe.

Codzienne obowiązki i towarzyszący im często stres, mogą pociągać za sobą nie tylko konsekwencje zdrowotne, ale i wpływać na nasze relacje. O ile na temperaturę w sypialni oddziałuje oczywiście wiele czynników, bo inaczej zachowujemy się na początku związku, a inaczej po kilku latach czy np. po pojawieniu się na świecie dziecka, to jednak brak czasu na chwile intymności z partnerem może negatywnie wpłynąć na relację.

Szczególnie w wieloletnich związkach łatwo popaść w rutynę, więc kilka lat temu pojawiło się 30-dniowe wyzwanie, polegające właśnie na tym, aby poprzez codzienne zbliżenia z partnerem, ponownie rozpalić namiętność w związku i tym samym poprawić swoje życie seksualne.

O podjęciu wraz z mężem 30-dniowego wyzwania wspomniała w jednym z odcinków współprowadzonego przez siebie podcastu - Steph Claire Smith. Przyznała też, że nie jest to łatwe zadanie. Para ma małego synka – Harveya.

Budowanie większej intymności w związku

Steph Claire Smith powiedziała, że pomysł narodził się w momencie, gdy wraz z partnerem zdali sobie sprawę, że ich życie było lepsze, kiedy mieli czas na to, by pobyć ze sobą w samotności.

- Kiedy znajdujemy czas na chwile intymności, wszystko inne też się poprawia. (...) Lepiej się dogadujemy, jesteśmy dla siebie milsi. Więc sądzę, że dla nas było to jak mały reset - mówiła.

Dodała, że wraz z mężem są obecnie w połowie wyzwania, jednak już na początku zdefiniowali to jako miesiąc, w czasie którego codziennie będą mieli czas na budowanie większej intymności w ich związku. Jak dodała - ustalili, że niekoniecznie codziennie muszą odbywać stosunek, jednak każdego dnia muszą znaleźć chwilę na coś więcej niż pocałunek.

Kobieta przyznała jednak, że choć jest bardzo zadowolona z wyzwania, było ono momentami bardzo trudne ze względów logistycznych – nie zawsze byli w stanie łatwo określić, kiedy uda się znaleźć chwilę na odrobinę samotności.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)
Zobacz także