Podsumowała wybory. Nowe znaczenie ośmiu gwiazdek

Matylda Damięcka skomentowała wyniki wyborów
Matylda Damięcka skomentowała wyniki wyborów

17.10.2023 13:48, aktual.: 17.10.2023 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka nie kryje satysfakcji z wyników wyborów. Ten dzień upamiętniła zestawem kilku grafik. Artystka zdecydowała się również na publikację kilku słów od siebie i zaapelowała do wszystkich obywateli. "Nasz wspólny dom jest spory. Pomieści wszystkich".

W sieci trwa niemałe poruszenie. Od zamknięcia lokali wyborczych Polacy z zapartym tchem śledzili pojawiające się wyniki cząstkowe. Kiedy wszystko stało jasne, wyborcy opozycji nie kryli radości. Do tej grupy zalicza się Matylda Damięcka, która upamiętniła tegoroczne wybory na kilku grafikach.

Matylda Damięcka skomentowała wybory. Zwróciła się do wszystkich

"Udało się", "Kohom wos", "Szano wać", "lubmy się" - przeczytamy na grafikach artystki, na których pojawiło się charakterystyczne osiem gwiazdek. Damięcka nie omieszkała przywołać wyników frekwencji w wyborach, która wyniosła 74,38 proc., a w przypadku referendum - 40,92 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przy okazji graficzka za pomocą prostego równania pokazała, że miłość do kraju nie równa się miłości do rządu. Zwróciła się też do wszystkich Polek i Polaków, niezależnie od tego, na kogo oddali swój głos. Zaapelowała, aby szczęśliwi wyborcy opozycji ze zrozumieniem podchodzili do "przegranych".

"Jeżeli przez te 8 lat czuliście się niesłuchani, pominięci lub niechciani we własnym domu, nie róbcie, nie życzcie tego innym. Nasz wspólny dom jest spory. Pomieści wszystkich" - przeczytamy na jednym z grafik.

Przy okazji Damięcka udostępniła swój tekst, który został opublikowany w mediach społecznościowych kilka dni wcześniej. Wówczas graficzka w dłuższym wpisie wyjaśniła, że nawet jeśli nie interesujemy się na co dzień polityką, to, co dzieje się w państwie, dotyczy nas wszystkich.

"Powinno nam wszystkim zależeć, żeby unikać niezdrowej sytuacji monowładzy, która jest i będzie, niezależnie od partii, patologią. Bez twojej wolności nie ma mojej. Bez mojej wolności nie ma twojej" - podkreśliła artystka.
Matylda Damięcka komentuje wybory
Matylda Damięcka komentuje wybory

Post Damięckiej oczywiście wywołał lawinę komentarzy. "Niedziela była piękna, ale wtorek jest jeszcze piękniejszy! Chce się żyć!"; "Otóż to! Skończmy z epoką nienawiści!"; "Najpiękniej napisane i narysowane" - przeczytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)