Trwa ładowanie...
dmtyzjm

"Pokojowy protest na pasach". Matylda Damięcka pokazała nagranie

Ciężarówki pro-life, które jeżdżą po warszawskich ulicach, wywołują sporo kontrowersji. Jeden z przechodniów postanowił zablokować przejazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matylda Damięcka popiera protest
Matylda Damięcka popiera protest (ONS)
dmtyzjm

Od pewnego czasu Fundacja Pro – prawo do życia próbuje przekonywać warszawiaków do swoich poglądów. Przedstawiciele postanowili jeździć po mieście furgonetkami obklejonymi kontrowersyjnymi hasłami oraz puszczać z głośników przekaz, który uderza m.in. w społeczność osób LGBT.

Matylda Damięcka szuka przechodnia

To właśnie jedną z takich ciężarówek zniszczyła Margot. Margot to osoba niebinarna – przedstawia się jako Małgorzata, choć pod względem formalno-prawnym określona jest jako Michał. Niebinarność to określenie tożsamości płciowych, które nie są wyłącznie męskie lub kobiece.

dmtyzjm

Ostatnio ciężarówka pro-life jeździła tuż obok stacji metra Politechnika. Widok oburzył jednego z przechodniów, który na znak protestu postanowił zablokować przejazd. Młody mężczyzna oparł się o maskę samochodu i tym samym nie pozwolił kierowcy ruszyć z miejsca.

Nagranie obrazujące sytuację opublikowała w mediach społecznościowych Matylda Damięcka. Aktorka nie ukrywała radości, że ktoś potrafił w pokojowy sposób pokazać swój sprzeciw. "Przytul homofoba. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, poszukiwany bohater pierwszego planu" – podkreśliła.

dmtyzjm

Odpady bio. Przez częsty błąd nie nadają się do kompostowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmtyzjm

Podziel się opinią

Share
dmtyzjm
dmtyzjm