Trwa ładowanie...

Polański będzie kręcić nowy film

Roman Polański, uwolniony z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w
styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki
Yasminy Rezy "Bóg mordu".

Polański będzie kręcić nowy filmŹródło: AFP
d46jrtu
d46jrtu

Roman Polański, uwolniony z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy "Bóg mordu" - pisze dziennik "Le Monde". Według francuskiej gazety, w ciągu ostatnich miesięcy spędzonych w swej willi w szwajcarskim Gstaad, Polański przygotował scenariusz filmu, opartego na dramacie Rezy "Le Dieu du carnage".

Polski tytuł to "Bóg mordu" (w istniejącym już polskim przekładzie Barbary Grzegorzewskiej). Dziennik podaje, że Reza i Polański zaczęli rozmawiać o adaptacji tej sztuki jeszcze kilka dni przed aresztowaniem reżysera we wrześniu ubiegłego roku. Potem - dodaje "Le Monde" - francuska pisarka gościła wiele razy w Gstaad, by pracować z nim nad scenariuszem. Zdjęcia mają się rozpocząć w styczniu przyszłego roku z udziałem amerykańskich aktorów. Reza nie zdradziła "Le Monde" szczegółów tego projektu, mówiąc, że "to Roman (Polański) powinien go ujawnić".

"Bóg mordu" wystawiany już na wielu światowych scenach, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu. Opowiada o pozornie niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw w następstwie bójki ich synów. Konfrontacja stopniowo przeradza się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału.

51-letnia Reza ma na swoim koncie utwory sceniczne, tłumaczone na kilkadziesiąt języków i znane także w Polsce, jak głośna "Sztuka".

We Francji zdobyła ona też rozgłos jako autorka książki "Świt, wieczór lub noc", która jest intymnym portretem Nicolasa Sarkozy'ego z okresu jego kampanii prezydenckiej w 2007 roku. (PAP)

d46jrtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46jrtu