Policjantka pokazała, jak złodzieje znakują mieszkania. Ma apel

Policjantka pokazała, jak złodzieje znakują mieszkania. Ma apel

Policjantka zaapelowała do obserwatorów
Policjantka zaapelowała do obserwatorów
Źródło zdjęć: © Instagram | z_pamietnika_policjantki
14.04.2024 12:15, aktualizacja: 14.04.2024 12:27

Policjantka Małgorzata Sokołowska w nowym wpisie na Instagramie zwróciła uwagę na jeden ze sposobów, w jaki złodzieje znakują mieszkania. Przy okazji wystosowała też apel do swoich obserwatorów.

Sokołowska od lat prowadzi popularny w mediach społecznościowych profil "Z pamiętnika policjantki". Regularnie dzieli się z obserwatorami różnymi sytuacjami ze swojej pracy, stara się także edukować internautów w zakresie bezpieczeństwa.

W najnowszym poście poruszyła kwestię włamań do mieszkań. Choć zwykle najwięcej tego typu sytuacji obserwuje się w wakacje, święta i długie weekendy, gdy wielu ludzi wyjeżdża, tak czujność warto zachowywać przez cały rok.

"Niewinna ulotka"?

Policjantka zapytała obserwatorów o to, czy zauważają ulotki w drzwiach swoich mieszkań. "U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie. Większość to oferty zakupu mieszkania lub menu z lokalnych punktów gastronomicznych. Zastanawiałeś się kiedyś, czy to tylko niewinna ulotka, czy może coś więcej?" - napisała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaznaczyła, że zdecydowana większość to faktycznie ulotki reklamowe, jednak może się zdarzyć, że w ten sposób złodzieje weryfikują, czy ktoś jest w domu lub mieszkaniu. "Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na nieznane oznaczenia i usuwać je, a także informować o tym sąsiadów i administrację budynku" - podkreśliła policjantka.

Apel do obserwatorów

Sokołowska postanowiła też zaapelować do swoich fanów o czujność i sąsiedzkie wsparcie. "Jeżeli Twój sąsiad wyjechał na dłużej, to wyjmuj takie ulotki z jego drzwi. Poproś też o to samo podczas Twojej nieobecności" - podkreśliła.

"A jeżeli jeszcze nie znasz swoich sąsiadów, to warto to nadrobić, bo czujny sąsiad, to jedno z najlepszych zabezpieczeń antywłamaniowych" - podsumowała.
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta