Połóż na parapecie. Tani sposób na mokre szyby

Żwirek dla kota pomoże na wilgoć w mieszkaniu
Żwirek dla kota pomoże na wilgoć w mieszkaniu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

17.11.2022 17:00, aktual.: 17.11.2022 17:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żwirek do kuwety to obowiązkowe wyposażenie dla każdego posiadacza kota. Dzięki temu, że po kontakcie z cieczą żwirek się zbryla, łatwo usunąć odchody zwierzęcia i zachować odpowiednią higienę. Okazuje się jednak, że można go wykorzystywać, aby radzić sobie z innym problemem w domu.

Żwirek dla kota, który zbryla się po kontakcie z cieczą, to obowiązkowe wyposażenie każdego właściciela domowego futrzaka. Żwirek jest higieniczny, pochłania nieprzyjemne zapachy, możemy też go łatwo posprzątać i wymienić. Jest komfortowy dla zwierzaka, który będzie mógł zakopywać swoje odchody zgodnie ze swoją instynktowną potrzebą.

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu? Zastosuj żwirek dla kota

Żwirek przydaje się jednak nie tylko osobom, które mają koty. Może się on również sprawdzić u wszystkich, którzy mają problem z podwyższoną wilgotnością w mieszkaniu. Widać to chociażby po skraplającej się na szybach parze wodnej. Wystarczy wysypać do pojemnika, na przykład do miseczki, zbrylający się żwirek i postawić na parapecie, a zawartość wymieniać mniej więcej co tydzień lub częściej, jeśli zauważymy, że żwirek szybko zrobił się wilgotny.

Innym rozwiązaniem jest także umieszczenie żwirku w skarpetce lub w pończosze, z której już nie korzystamy. Taką skarpetę zawiązujemy i również kładziemy przy oknie.

Zamiast żwirku można użyć także ryżu albo soli. Zadziałają one bardzo podobnie. Należy je wysypać do otwartego pojemnika postawionego na parapecie lub do skarpetki czy pończochy i związać.

Wysoka wilgotność w domu jest groźna. Powoduje problemy ze zdrowiem

Nadmierna wilgoć w mieszkaniach to poważny problem, szczególnie w łazience lub w kuchni. Najczęstszą przyczyną jest niesprawna wentylacja w pomieszczeniach, a także błędy, które popełniamy, takie jak choćby suszenie prania na kaloryferze.

Wysoka wilgotność sprawia natomiast, że w domu rozwijają się pleśnie, grzyby oraz roztocza, co powoduje z kolei wiele problemów zdrowotnych jak objawy alergiczne, bóle głowy i żołądka, katar czy ogólne zmęczenie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (79)
Zobacz także