Połóż na uszczelce. Rozpuści cuchnącą pleśń z pralki

Paradoksalnie, pralka, która powinna być najczystszym sprzętem w domu, często jest siedliskiem grzybów i bakterii, które świetnie czują się na gumowej powierzchni. Poznaj sposób, który pozwoli ci na dokładne wyczyszczenie tego miejsca.

Jak wyczyścić gumy w pralce?
Jak wyczyścić gumy w pralce?
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne

22.03.2023 | aktual.: 10.02.2024 14:26

Fartuch (inaczej kołnierz), czyli uszczelka, to bardzo ważny element każdej pralki. Izoluje on wodę, zbiera brud, zapobiega wyciekom. Ze względu na swoją budowę, a także materiał, z którego został wykonany, stanowi on prawdziwą pożywkę dla bakterii, a co za tym idzie - pleśni i grzybów.

Dlaczego czyszczenie fartucha jest takie ważne?

Kiedy fartuch nie jest regularnie czyszczony, gromadzi się w nim nadmiar brudu, który może przedostać się do prania. W efekcie ubrania mogą zostać dodatkowo zanieczyszczone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nieczyszczony fartuch to raj dla pleśni, a ta, nie dość, że będzie zatruwać powietrze, to sprawi, że w łazience będzie unosił się nieprzyjemny zapach. Niestety, nadmiar brudu to też ryzyko uszkodzenia kołnierza, co może skutkować wyciekiem wody z pralki. Czyszczenie fartucha jest niezbędne dla prawidłowej i bezproblemowej pracy pralki.

Patent na czyszczenie fartucha. Minimum pracy, maksimum efektów

Jeśli chcesz porządnie wyczyścić wnętrze gum w pralce, przygotuj rolkę papieru kuchennego, a także wybielacz. Zanim zabierzesz się do pracy, pamiętaj o włożeniu na dłonie rękawiczek ochronnych. Wyczyszczenie gum tym sposobem zajmie ci dosłownie dwie minuty, a efekt utrzyma się przez dłuższy czas.

Patent na wyczyszczenie fartucha polega na umieszczeniu w jego wnętrzu papieru zwilżonego wybielaczem. Listek złóż przynajmniej na pół — ilość złożeń zależy od szerokości gum. Tak przygotowanym ręcznikiem wyłóż całą przestrzeń pomiędzy gumami i pozostaw je tam na przynajmniej kilka godzin.

Po wszystkim usuń papier, a fartuch dokładnie osusz. Wybielacz skutecznie oczyści uszczelkę, zdezynfekuje powierzchnię i pozbędzie się z niej szkodliwych bakterii, które odpowiadają za rozwój pleśni.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)