Połóż na uszczelce. Rozpuści cuchnącą pleśń z pralki

Jak wyczyścić gumy w pralce?
Jak wyczyścić gumy w pralce?
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne

22.03.2023 10:24, aktual.: 10.02.2024 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paradoksalnie, pralka, która powinna być najczystszym sprzętem w domu, często jest siedliskiem grzybów i bakterii, które świetnie czują się na gumowej powierzchni. Poznaj sposób, który pozwoli ci na dokładne wyczyszczenie tego miejsca.

Fartuch (inaczej kołnierz), czyli uszczelka, to bardzo ważny element każdej pralki. Izoluje on wodę, zbiera brud, zapobiega wyciekom. Ze względu na swoją budowę, a także materiał, z którego został wykonany, stanowi on prawdziwą pożywkę dla bakterii, a co za tym idzie - pleśni i grzybów.

Dlaczego czyszczenie fartucha jest takie ważne?

Kiedy fartuch nie jest regularnie czyszczony, gromadzi się w nim nadmiar brudu, który może przedostać się do prania. W efekcie ubrania mogą zostać dodatkowo zanieczyszczone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nieczyszczony fartuch to raj dla pleśni, a ta, nie dość, że będzie zatruwać powietrze, to sprawi, że w łazience będzie unosił się nieprzyjemny zapach. Niestety, nadmiar brudu to też ryzyko uszkodzenia kołnierza, co może skutkować wyciekiem wody z pralki. Czyszczenie fartucha jest niezbędne dla prawidłowej i bezproblemowej pracy pralki.

Patent na czyszczenie fartucha. Minimum pracy, maksimum efektów

Jeśli chcesz porządnie wyczyścić wnętrze gum w pralce, przygotuj rolkę papieru kuchennego, a także wybielacz. Zanim zabierzesz się do pracy, pamiętaj o włożeniu na dłonie rękawiczek ochronnych. Wyczyszczenie gum tym sposobem zajmie ci dosłownie dwie minuty, a efekt utrzyma się przez dłuższy czas.

Patent na wyczyszczenie fartucha polega na umieszczeniu w jego wnętrzu papieru zwilżonego wybielaczem. Listek złóż przynajmniej na pół — ilość złożeń zależy od szerokości gum. Tak przygotowanym ręcznikiem wyłóż całą przestrzeń pomiędzy gumami i pozostaw je tam na przynajmniej kilka godzin.

Po wszystkim usuń papier, a fartuch dokładnie osusz. Wybielacz skutecznie oczyści uszczelkę, zdezynfekuje powierzchnię i pozbędzie się z niej szkodliwych bakterii, które odpowiadają za rozwój pleśni.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także