Poruszające słowa Justyny Kowalczyk na pogrzebie męża. "Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył"

Justyna Kowalczyk-Tekieli pożegnała zmarłego męża
Justyna Kowalczyk-Tekieli pożegnała zmarłego męża
Źródło zdjęć: © East News, Instagram | East News, Justyna Kowalczyk-Tekieli

30.05.2023 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

30 maja odbył się pogrzeb Kacpra Tekielego, męża Justyny Kowalczyk. W trakcie ceremonii polska sportsmenka skierowała do zmarłego kilka ostatnich słów, które ściskają za serce.

18 maja sieć obiegła smutna informacja o tragicznej śmierci Kacpra Tekielego. Mężczyzna nie wrócił 17 maja na noc po tym, jak poszedł w góry. Polski wspinacz miał wypadek we szwajcarskich Alpach, nieopodal szczytu Jungfrau. 30 maja w Gdańsku odbył się pogrzeb męża Justyny Kowalczyk. Biegaczka narciarska w trakcie ostatniego pożegnania Tekielego zabrała głos. Uroczystość miała charakter świecki i została podzielona na dwie części: laudację oraz kondukt.

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Justyna Kowalczyk pożegnała męża w poruszających słowach

W Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim 30 maja pojawiły się setki żałobników, którzy postanowili wesprzeć bliskich zmarłego, a także samemu pożegnać polskiego wspinacza. Jak wynika z relacji portalu o2.pl na cmentarzu pojawili się również znajomi mężczyzny, a także jego koledzy i koleżanki po fachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podczas pogrzebu głos zabrała żona Tekielego, Justyna Kowalczyk.

- Jestem szczęściarą, bo mogłam pożegnać się z moim wspaniałym mężem, tak cudownym, jak jego przyjaciele - podkreśliła polska sportsmenka.

Kowalczyk przyznała, że znała ryzyko, z jakim wiązała się wielka pasja jej męża. Małżeństwo nie raz rozmawiało o tym, czym grożą takie wyprawy.

- Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry - dodała Justyna.

W trakcie przeprowadzania urny wybrzmiał utwór "Jesteś lekiem na całe zło". Później głos zabrali przyjaciele zmarłego, wspominając wspólne chwile z aplinistą.

Justyna Kowalczyk-Tekieli poinformowała o pogrzebie męża na swoim oficjalnym koncie na Facebooku. Osoby, które chciały wziąć udział w uroczystości, poprosiła o nieprzynoszenie kwiatów. W zamian za to żałobnicy mogli wpłacić datki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdańsku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także