Posmaruj tym kran. W hotelach robią tak nie od dziś

Jak pozbyć się zacieków i kamienia z armatury?
Jak pozbyć się zacieków i kamienia z armatury?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

14.04.2023 16:01, aktual.: 22.03.2024 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Silne środki czyszczące o intensywnych zapachach rozpylone obficie w małym pomieszczeniu potrafią skutecznie zniechęcić do sprzątania łazienki. Jest jednak produkt, który skutecznie i bezinwazyjnie ją wyczyści. Znajdziesz go w drogerii. Ten trik stosowany jest także w hotelach.

Część osób uważa, że sprzątanie łazienki jest relaksujące, jednak zdecydowana większość jest zdania, że w domu nie ma gorszego pomieszczenia do sprzątania. Patrząc obiektywnie, to rzeczywiście nie jest najłatwiejsze zadanie.

Użyj tego produktu niezgodnie z przeznaczeniem. Łazienka będzie lśnić jak nigdy

Sklepowe środki przeznaczone do czyszczenia łazienki są bardzo silne. Zawierają mnóstwo substancji aktywnych, włącznie z wybielaczami i zwykle bardzo intensywnie pachną. Bywają drażniące dla układu oddechowego, a także dla skóry. To z pewnością nie umila sprzątania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest jednak produkt przyjazny dla skóry, o delikatnym zapachu, który można w tym celu wykorzystać. Przywraca on blask armaturze. Działa tak dobrze, że szorowanie czy polerowanie nie jest potrzebne. Mowa o piance do golenia, która usuwa kamień i zacieki.

Piankę do golenia należy delikatnie wetrzeć w armaturę i pozostawić ją tak na pół godziny. Po 30 minutach wystarczy usunąć za pomocą wilgotnej szmatki bądź gąbki.

Wiecznie zaparowane lustro? Użyj pianki do golenia

Pianka do golenia nie tylko czyści armaturę. Mało kto wie, ale ma też właściwości, dzięki którym para nie osiada na lustrze czy szybach. Działa nieporównywalnie lepiej niż popularne środki do czyszczenia szyb.

Jeśli chcesz, żeby lustra w łazience przestały parować, sięgnij po piankę do golenia. Wyciśnij jej niewielką ilość na bawełnianą ściereczkę i wetrzyj piankę w uprzednio umyte lustro. Tyle wystarczy, aby przestała osiadać na nim para. Tak samo można postąpić w przypadku szyb, np. samochodowych. Czynność należy powtarzać po każdorazowym umyciu lustra czy okna.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także