Zamiast myć, pociera skórką od banana. Fenomenalny efekt
02.08.2024 14:52, aktual.: 02.08.2024 17:31
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Gdy dowiesz się, jakie dobrodziejstwa dla cery można czerpać ze zwykłej skórki banana, przestaniesz wyrzucać ją do kosza. Plusem jest nie tylko pięknie wyglądająca skóra, ale również ekologiczna, a zarazem budżetowa metoda.
Banany są bogate w witaminy – A, B6, C, E i K. Wiesz, że właśnie z tego względu można je wykorzystać jako środek pielęgnacyjny do skóry? Jedna z użytkowniczek TikToka zaproponowała wykorzystanie skórki po bananie w niecodzienny sposób. Zamiast wyrzucać ją do śmieci lub na kompost, użyła jej jako swego rodzaju maseczki.
Jen Jones, zapalona miłośniczka roślin i propagatorka zdrowego stylu życia, udostępniła swój codzienny rytuał pielęgnacyjny na TikToku. Od tej pory jej obserwatorzy zaczęli inaczej patrzeć na skórkę od banana.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tiktokerka pokazała genialny patent
Jen obróciła ją na wewnętrzną stronę i delikatnie wcierała w skórę twarzy, unikając okolic oczu i ust. Co więcej, przyznała, że ta praktyka zastępuje jej mycie skóry przy pomocy pianki czy żelu. Powstałą cienką warstwę pozostawiła na około 30 minut, by po tym czasie spłukać ją ciepłą wodą. Rezultat? Nawilżona i promienna cera, jak po zastosowaniu luksusowego kremu nawilżającego.
Odbiorcy szybko zareagowali na wskazówkę Jen: "Dzięki, to naprawdę pomogło mojej skórze", "Nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim", "Skórka od banana okazała się lepsza niż krem dla mojej skóry".
Co daje maseczka z banana?
Maseczka z banana oraz używanie skórki po bananie w pielęgnacji twarzy to świetne rozwiązanie dla osób z przesuszoną skórą. Banany są pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego mogą być również skuteczne w walce z trądzikiem. Banany pomagają także w redukcji przebarwień i niedoskonałości skóry. Plusem jest to, że ta genialna metoda kosztuje grosze, a dodatkowo wpisuje się w ekologiczną ideę "zero waste".
Dołącz do naszej grupy na Facebooku - #Samodbałość. Znajdziesz tam najnowsze wywiady, historie i wiele więcej. Zaproś swoje znajome i razem dbajcie o swoją skórę. Do zobaczenia!
Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl