Trwa ładowanie...

Premier i minister zdrowia odmrażają gospodarkę. Oto szczegóły

W środę 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego na temat obostrzeń, które będą obowiązywały w najbliższym czasie. Jak powiedział polityk, aktualne dane dotyczące epidemii pozwalają na rozpoczęcie odmrażania gospodarki.

Po przerwie majowej wrócą do szkół w trybie stacjonarnym uczniowie klas 1-3Po przerwie majowej wrócą do szkół w trybie stacjonarnym uczniowie klas 1-3Źródło: East News
d6amg58
d6amg58

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że choć dane dotyczące pandemii koronawirusa pozwalają na rozpoczęcie odmrażania różnych sektorów gospodarki, to epidemia dalej jest bardzo niebezpieczna – świadczy o tym, chociażby liczba chorych w szpitalach. – Do wyczekiwanego odmrażania musimy podejść z cierpliwością i pokorą – powiedział Morawiecki i dodał, że wirus na pewno nie zniknie z dnia na dzień. Z tego powodu, jak zaznaczył polityk, konieczna jest elastyczność, jeżeli chodzi o obostrzenia, które – w przypadku pogorszenia się sytuacji – znów mogą być zaostrzone.

- Chcemy, aby nasza gospodarka jak najprędzej wracała na tory normalności – powiedział Mateusz Morawiecki i dodał, że na ratowanie polskiej gospodarki przeznaczono ponad 200 milionów zł.

Luzowanie obostrzeń

  • Od 1 maja możliwa będzie część aktywności sportowych na świeżym powietrzu, w zamkniętych obiektach i na basenach.
  • Od 4 maja znów będzie funkcjonował handel detaliczny (m.in. sklepy meblarskie, galerie handlowe).
  • Po przerwie majowej wrócą do szkół w trybie stacjonarnym uczniowie klas 1-3. Wtedy też zostaną otwarte galerie sztuki i muzea.
  • 8 maja działalność wznowią hotele. 15 maja znowu będą mogły działać restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu. Dzieci z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich będą mogli wrócić do szkół w trybie hybrydowym od 15 maja. Będzie można też organizować imprezy okolicznościowe (śluby, komunie) na świeżym powietrzu z limitem 25 osób.
  • Od 29 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie w trybie stacjonarnym, a usługi gastronomiczne będą dostępne również wewnątrz lokali. Z kolei liczba uczestników imprez okolicznościowych będzie mogła wynosić 50 osób. Wtedy też ponownie będą działać siłownie i kluby fitness.
d6amg58

Premier zaapelował również o to, aby brać udział w akcji szczepiennej. Minister zdrowia dodał, że odmrażanie gospodarki będzie odbywać się w ujęciu ogólnopolskim, ponieważ nie ma już tak znaczącej różnicy w liczbie zachorowań w różnych regionach kraju. Adam Niedzielski zaznaczył jednocześnie, że sytuacja epidemiczna będzie na bieżąco monitorowana, aby sprawdzić, jak wpłyną na nią nowe obostrzenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Dariusz Piontkowski o planach MEN dotyczących pomocy psychicznej dla dzieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6amg58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6amg58