To już plaga. Zaatakowała pole Andrzeja z Plutycz

Andrzej z Plutycz
Andrzej z Plutycz
Źródło zdjęć: © YouTube

11.07.2024 10:47, aktual.: 11.07.2024 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej z Plutycz to jeden z najpopularniejszych uczestników programu "Rolnicy. Podlasie". Na swoim polu uprawia ziemniaki, które zostały zaatakowane przez szkodniki. Rolnik pokazał, jak poradził sobie z zarazą.

"Rolnicy. Podlasie" to jeden z najpopularniejszych paradokumentów ostatnich lat. Pokazuje prawdziwe życie rolników żyjących na malowniczym Podlasiu. Jednym z uczestników, który wzbudza największe zainteresowanie jest Andrzej z Plutycz.

Rolnik nie może narzekać na brak pracy. Niedawno wyremontował podwórko i już przymierza się do renowacji domu. Do tego dochodzi codzienna praca na polu, na które wkradły się stonki ziemniaczane. Redakcja "Super Expressu" pokazała, jak poradził sobie z zarazą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rolnik z Podlasia walczy z zarazą

Andrzej Onopiuk pochodzi z niewielkiej wsi Plutycze, znajdującej się nieopodal Bielska Podlaskiego. Posiada 50 hektarową ziemię, z czego jeden hektar zajmuje pole do uprawy ziemniaków. Poza uprawą zajmuje się także hodowla zwierząt. Nie może narzekać na brak pracy, zwłaszcza o tej porze roku.

Niestety, na polu pojawiła się stonka ziemniaczana. To jeden z najgorszych szkodników ogrodowych, który jest w stanie całkowicie zniszczyć uprawę. W materiale opublikowanym na łamach "Super Expressu" pokazał, jak walczy z zarazą. Mimo zagrożenia ze strony szkodników, humor go nie opuszczał.

Rolnik zaczął od pozbycia się liści, a następnie zabrał się za opryskiwanie. - Ten opryskiwacz to jest bardzo dobry, bo on jest nowy i on ma 15 metrów długości — mówił w opublikowanym video. Pomagał mu jego kolega, Jarek. Mężczyzna wpadł na pomysł, żeby namalować na kamieniach biedronki. - Może stonka w końcu przestraszy się — zażartował.

Andrzej z Plutycz próbuje swoich sił jako youtuber

Andrzej z Plutycz założył kanał na YouTube, gdzie pokazuje, jak wygląda codzienne życie rolnika. Kanał cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie subskrybuje go 122 tys. osób.

Niespełna dwa miesiące temu informował, że końcu remont swojego domu. Obecnie pracuje nad termoizolacją budynku, o czym poinformował na swoim kanale. W tym celu spotkał się z przedstawicielem firmy, której zlecił ocieplenie domu. Publikacja spotkała się z dużą krytyką wśród obserwujących.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowa inwestycja w Plutyczach Jaki plan ma Andrzej na nową przybudówkę przy domu Rolnicy z Podlasia

"Śmieszni są ci agenci od tych firm, które żerują na ludziach i na państwowych dotacjach. Niczym się nie różnią od tych, co starszym ludziom garnki sprzedają po 10 tys.", "Taki ładny dom odnowiony i teraz zakryją te ładne szprosy wełną", "Ładny dom z ozdobami straci swoją historyczną już właściwie architekturę, tfu!" - czytamy w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także