Wymieszaj i postaw przy oknie. Komary nawet nie podlecą
Wraz z nadejściem wiosny, gdy temperatura za oknami rośnie, pojawiają się także liczne owady. Najbardziej uciążliwe są niestety komary. Istnieje jednak kilka tanich, prostych i - przede wszystkim - naturalnych sposobów, aby je odstraszyć.
Komary to niestety nieodłączni niechciani "towarzysze" w okresie wiosenno-letnim. Wtedy w naszym kraju jest ich najwięcej i są najbardziej aktywne. Choć w Polsce występują gatunki, które raczej nie przenoszą groźnych dla ludzi chorób, ich ugryzienie pozostawia po sobie "swędzącą pamiątkę", a charakterystyczne brzęczenie nad uchem może zakłócać spokojny sen.
W drogeriach i sklepach ogrodniczych można znaleźć wiele preparatów, mających za zadanie odstraszenie komarów, jak spraye, płyny, spirale czy podłączane do prądu elektrofumigatory. Zanim jednak sięgniemy po tego typu chemiczne środki, warto zastosować naturalne i zdecydowanie tańsze odstraszacze.
Zobacz także: W Polsce są już wszędzie. Atakują chmarami
Domowy odstraszacz na komary. Będą unikać twojego domu
Tanim i prostym sposobem jest przygotowanie domowego odstraszacza na komary. Wystarczą trzy składniki, które każdy ma w swojej kuchni, a zapomnisz o tych niezwykle uciążliwych owadach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wystarczy nalać do kubka ocet winny, wkroić do niego kilka plasterków cebuli i skórek z cytryny, zamieszać i postawić np. na parapecie. Intensywny zapach unoszący się z naczynia sprawi, że komary poszukają innego miejsca do życia, a my będziemy mogli spokojnie zasnąć latem przy uchylonym oknie.
Naturalne metody odstraszające komary
Jeśli nie przemawia do ciebie octowa mikstura, możesz wykorzystać inne zapachy, które równie skutecznie poradzą sobie z odstraszeniem komarów. Można je posadzić w ogrodzie, na balkonie lub postawić na parapecie, a ich zapach sprawi, że komary nawet się nie zbliżą.
Zapach, który odstrasza te owady, wydzielają m.in.: kocimiętka, lawenda, bazylia, tymianek, mięta, a także popularne w Polsce rośliny ozdobne, jak aksamitki czy kwitnące pelargonie.
Jeśli wychodzimy na zewnątrz, warto zastosować także olejki zapachowe, które można aplikować na skórę. Świetnie sprawdzą się olejki: lawendowy, eukaliptusowy, miętowy czy goździkowy. Dobrze jednak najpierw wykonać test olejku na niewielkim obszarze skóry, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl